Genç Bayan Boks Takımı dünya şampiyonu oldu

Dövüş Sporları
Boks Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Neriman Istık, Esra Yıldız ve Sema Çalışkan’dan oluşan Genç Milli Bayan Boks Takımı, dünya şampiyonluğunu elde etti.   Bayanlarda yarı f...
EMOJİLE

Boks Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Neriman Istık, Esra Yıldız ve Sema Çalışkan’dan oluşan Genç Milli Bayan Boks Takımı, dünya şampiyonluğunu elde etti.  

Bayanlarda yarı finale çıkan milli boksörler Neriman Istık ve Esra Yıldız, Gençlik Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı. Istık, 51 kiloda İtalyan Irma Testa, Yıldız da 60 kiloda bir başka İtalyan sporcu Monica Floridia ile yarı finalde karşılaşacak.

Çeyrek final maçını kaybeden Sema Çalışkan ise Fransız Davina Michel ile Gençlik Olimpiyatları kota müsabakasına çıkacak.

Erkeklerde de çeyrek final maçlarını kaybeden üç milli boksör, Gençlik Olimpiyatları’na katılmak için ringe çıkacak. Mert Karakılıç, 49 kiloda ABD’li Nico Hernandez, Adem Furkan Avcı, 64 kiloda Macar Richard Toth, Ufuk Tekneci de 81 kiloda Özbek Obidjon Tokhirov ile kota maçında mücadele edecek. 

2014 Gençlik Olimpiyatları, 16-28 Ağustos tarihlerinde Çin’in Nanjing kentinde yapılacak.