Enes Erkan: Fransa’da tarih yazdık

Dövüş Sporları
Fransa’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda 84 kiloda altın madalya kazanan milli karateci Enes Erkan, Fransa’da tarih yazarak Türkiye adına en yüksek madalya sayısını elde ett...
EMOJİLE

Fransa’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda 84 kiloda altın madalya kazanan milli karateci Enes Erkan, Fransa’da tarih yazarak Türkiye adına en yüksek madalya sayısını elde ettiklerini söyledi.

Dünya Şampiyonu Erkan ve dünya ikincisi Şeyda Burucu, şampiyonanın ardından memleketleri Sakarya’ya döndü.

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Orhan Bayraktar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hüseyin Kama’nın karşıladığı Erkan ve Burucu, mutluluklarını kendilerini karşılamaya gelen vatandaşlarla paylaştı.
Burada bir konuşma yapan 84 kiloda altın madalya sahibi Enes Erkan, zorlu rakiplerini yenerek şampiyonu olduğunu belirterek, ”Çok sevinçliyiz. İnandık ve başardık. Bir tarih yazdık Fransa’da. 6 madalya ile en yüksek madalya sayımıza ulaştık” dedi.

Erkan, takım arkadaşlarının da şampiyonluğu hak ettiğini vurgulayarak, ”Şampiyon olduğum için çok gururluyum. Tüm Türkiye’ye armağan ediyorum. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Şeyda Burucu da önümüzdeki turnuvalarda altın madalya hedeflediğini söyledi.

”Çok inandık ve başardık” diyen Burucu, ”Bundan sonraki şampiyonalarda da kazandığımız ikincilik ve üçüncülükler şampiyonluk başarısı olacak inşallah. Başarılarımızı artırarak sürdüreceğiz. Destek yazıları, paylaşımlar hepsi gerçekten çok güzeldi. Ben çok duygulandım. Bizleri destekleyen herkese çok çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Orhan Bayraktar ise sporcularının başarısından gurur duyduğunu dile getirdi.

Bayraktar, şunları söyledi:
”Enes, Şeyda ve diğer arkadaşlarımızın Paris’ten zaferle döneceklerinden emindik. Dualarımız ve desteğimiz hep sporcu kardeşlerimizleydi. Onlarda çok güzel başarılar elde ettiler. Kazandıkları zaferler bizleri çok gururlandırdı. Kendilerini tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcularımıza tam desteğimiz hız kesmeden devam edecek.”

AA