Dünyanın ‘Fatihi’ Olmak İstiyor

Dövüş Sporları
Milli güreşçi Fatih Çakıroğlu, bu yıl Avrupa şampiyonluğundan sonra dünya şampiyonluğuna ulaşarak kendisine ”Dünyanın Fatihi” dedirtmek istediğini söyledi. İstanbul’da 12-18 Eylül ta...
EMOJİLE

Milli güreşçi Fatih Çakıroğlu, bu yıl Avrupa şampiyonluğundan sonra dünya şampiyonluğuna ulaşarak kendisine ”Dünyanın Fatihi” dedirtmek istediğini söyledi.

İstanbul’da 12-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek dünya şampiyonasına hazırlanan Serbest Güreş Milli Takımı kampında bulunan Fatih Çakıroğlu, bu yıl serbest stil 120 kiloda Avrupa şampiyonu olduğunu anımsattı.

Dünya şampiyonasına yönelik çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Çakıroğlu, ”Şampiyona öncesi birçok turnuvalara katıldık. Ülkeler turnuvalarda bir sonraki olimpiyat oyunlarının altyapısını hazırlıyor” dedi.

”Ruslar, ABD’liler, Gürcüler ve İranlılar bizim en güçlü rakiplerimiz” diyen Çakıroğlu, şunları kaydetti.

”İstanbul’daki şampiyonada seyircilerimizin bizi yalnız bırakmaması gerekiyor. Destek bize katkı sağlayacaktır. Alınacak her madalya aynı zamanda bir olimpiyat vizesi olacak. Şu an iyi durumdayım. Avrupa şampiyonu olmanın verdiği bir moral var. Tabi ki Avrupa ile dünya arasında çok fark var. Rakiplerimi az-çok tanıyorum. Güçlü rakiplerim var. Hiç birisinden gözüm korkmuyor. Onların benden korktuklarına inanıyorum. Çünkü kendi ülkeme, benim seyircimin önüne gelecekler ve benim topraklarımda güreşecekler. O yüzden o fırsatı onlara vermek istemiyorum. Orada mağlup olmam, beni çok büyük bir üzüntüye boğar. Bunun bilincinde olduğum için ona göre çalışıyorum, ona göre maça çıkacağım.”

”İSTANBUL GEÇİLMEZ OLACAK”

Milli güreşçi, bu yıl Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenen Avrupa şampiyonasında olduğu gibi yine altın madalya kazanmak istediğini belirterek, ”İstanbul geçilmez olacak. Dortmund’a ”Avrupa’nın Fatih’i, boğası” yazmışlardı. Şimdi (dünyanın Fatih’i) olacağım. Bu dileklerimi gerçekleştirmek istiyorum” diye konuştu.

İstanbul’un ve boğazın kendisine huzur verdiğini anlatan Çakıroğlu, kamp dışındaki zamanlarda sosyal olduğunu, denizi, gezmeyi ve dans etmeyi sevdiğini söyledi.

Güreş nedeniyle birçok ülkeye gittiğini ifade eden Çakıroğlu, ”İstanbul kadar beni etkileyen başka bir kent görmedim. Boğaz, bana keyif veriyor. Kokusu, havası ayrı bir güç veriyor. İstanbul olmadan yapamıyorum. İstanbul bize uğurlu gelecek. Seyircilerimizi mahcup etmeyerek, bayrağımızı göndere çektirerek, istiklal marşımızı okutacağım” diye sözlerini tamamladı.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi