Ay-Yıldız’ı Milyonlara Değişmem

Dövüş Sporları
Türkiye Tekvando Federasyonu (TTF) Başkanı Metin Şahin önceki gün yaptığı açıklamada Türk sporu açısından önemli bir gelişmeyi kamuoyuyla paylaşmıştı. Şahin, 2011’de yıldızını parlatarak dünya ş...
EMOJİLE

Türkiye Tekvando Federasyonu (TTF) Başkanı Metin Şahin önceki gün yaptığı açıklamada Türk sporu açısından önemli bir gelişmeyi kamuoyuyla paylaşmıştı. Şahin, 2011’de yıldızını parlatarak dünya şampiyonu olan ve olimpiyat vizesini alan milli tekvandocu Servet Tazegül için Uzakdoğu ülkesi Singapur’un milyon dolarlık transfer teklifinde bulunduğunu ancak bu öneriyi geri çevirdiklerini ifade etmişti.
 
Başkan kabul etse ben etmezdim
 
Konu ile ilgili BUGÜN’e konuşan milli sporcu Tazegül, Singapur’un TTF Başkanı Şahin’e ilettiği teklifin kendisi için bir gurur vesilesi olduğunu söyledi. Başkan Şahin’in de gerekli cevabı vererek teklifi reddettiğini söyledi. “Federasyon Başkanı bu teklifi kabul etse de ben etmezdim” diyen Tazegül, “Bence böyle bir teklifi kimse kabul etmez.Türk sporcular için bu teklif bu edilmez. Ben her zaman Türkiye adına, Ay-Yıldızlı bayrağın altında mücadele etmekten gurur duyuyorum. Bu gururu da bırakınmilyon dolarlık parayı hiçbir şeye değişmem” diye konuştu. Kendisine diğer ülkelerden gelen direkt bir transfer teklifi olmadığını ancak birçoğunun antrenmanlarına çıkması için kendisini çağırdığını ifade eden Servet Tazegül, Başkan Şahin’in “Bize yakın ülkelere, Azerbaycan ve diğer Türki cumhuriyetlere ihtiyaç olduğu zaman başarılı sporcularımızı verebiliriz” şeklindeki sözlerini de değerlendirdi. Başarılı tekvandocu, “Türki cumhuriyetlerin şu anda böyle bir ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Zamanında bizim askerlerimiz Kore gibi, Azerbaycan gibi bazı ülkeler adına savaşmış. Tabii bir savaş olursa destek oluruz ama şu anda bir yarışma yapıyoruz” dedi.
 
2008’de kaçtı bu kez olacak
 
2012 Londra Olimpiyatları’ndaki hedeflerine de değinen başarılı sporcu, şunları söyledi: “Amacım tabii ki altın madalya almak. 2008’de bunu kaçırdım. Geçen yıl dünya şampiyonu, önceki dönemde de Avrupa şampiyonu oldum. Grafiğime baktığımızda olimpiyatı gösteriyor. İnşallah olacak.”

Bugün