Yılın Atleti Ödülü’nün adayları açıklandı

Diğer Dallar
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından verilen ‘Yılın Atleti Ödülü’ne, erkeklerde Usain Bolt, Ashton Eaton, Christian Taylor, kadınlarda ise Genzebe Dibaba, Dafne S...
EMOJİLE

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından verilen ‘Yılın Atleti Ödülü’ne, erkeklerde Usain Bolt, Ashton Eaton, Christian Taylor, kadınlarda ise Genzebe Dibaba, Dafne Schippers ve Anita Wlodarczyk aday gösterildi.

IAAF’den açıklamaya göre, ‘Yılın Atleti Ödülü’ için mücadele edecek erkek ve kadın adaylar, 6 kıtanın da temsil edildiği IAAF atletizm uzmanları paneli tarafından belirlendi.

‘Yılın Erkek Atleti Ödülü’ için Jamaikalı sprinter Usain Bolt, ABD’li dekatlet Ashton Eaton ve ABD’li 3 adım atlamacı Christian Taylor, ‘Yılın Kadın Atleti Ödülü’ için ise Etiyopyalı orta ve uzun mesafe koşucu Genzebe Dibaba, Hollandalı sprinter Dafne Schippers, Polonyalı çekiç atıcı Anita Wlodarczyk yarışacak.

‘Yılın Atleti’ ödülleri, 28 Kasım’da Monaco’da düzenlenecek 2015 Dünya Atletizm Galası’nda sahiplerini bulacak.

Geçen yıl dağıtılan ödülleri, erkeklerde Fransız sırıkla atlamacı Renaud Lavillenie, kadınlarda da Yeni Zelandalı gülle atıcı Valerie Adams kazanmıştı.