Teniste Büyük Gün!

Diğer Dallar
Amerika Açık Tenis Turnuvası‘nda gurur gecemiz. İlk turu geçerek tarihte yerini alan Marsel İlhan ve Grand Slamler‘de tecrübe kazanan ve çiftlerde dünya sıralamasında 55 numaraya kadar yük...
EMOJİLE

Amerika Açık Tenis Turnuvası‘nda gurur gecemiz. İlk turu geçerek tarihte yerini alan Marsel İlhan ve Grand Slamler‘de tecrübe kazanan ve çiftlerde dünya sıralamasında 55 numaraya kadar yükselen İpek Şenoğlu, korta çıkıyor.

Önce elemelerde başarılı olarak ana tabloya yükselen ve ardından Belçikalı Christophe Rochus‘u 5 sette mağlup ederek tarihi bir başarıya imza atan Marsel İlhan, ikinci tur için hazır. Bu gece en erken 24.00’te başlayacak mücadelede rakip Birleşik Amerikalı John Isner. 24 yaşındaki Isner, dünya sıralamasında 55 numarada bulunuyor. Amerikalı raket 2 metre 6 santimetrelik cüssesiyle de dikkat çeken bir isim. Isner 2007’de bu turnuvada 3. tura çıkmıştı. Genç Amerikalı diğer Grand Slam turnuvalarında bugüne kadar tur atlayamadı.

Çift bayanlarda İpek Şenoğlu, ilk tur maçına çıkıyor. Şenoğlu, Kazak partneri Yaroslava Shvedova ile birlikte Polonyalı Radwanska kardeşlerin önüne çıkıyor. 2004’te Amerika Açık‘ta, bu yıl da Wimbledon’da 3. tura yükselen İpek’in maçı kortundaki maçların durumuna göre muhtemelen sabahın erken saatlerinde oynanacak.