Serena Sezonu Kapattı

Diğer Dallar
Serena Williams, bu yıl Wimbledon’da kariyerinin 13. grand slam turnuvasını kazandı. Ancak yıldız tenisçi, sezonun son tenis turnuvası Amerika Açık’a hazırlanırken, görünmez bir kazanın ku...
EMOJİLE

Serena Williams, bu yıl Wimbledon’da kariyerinin 13. grand slam turnuvasını kazandı. Ancak yıldız tenisçi, sezonun son tenis turnuvası Amerika Açık’a hazırlanırken, görünmez bir kazanın kurbanı oldu. Williams bir restaurantta yemek yerken, kırık bir bardağın üzerine bastı ve ayağını ciddi şekilde yaraladı. Bu yüzden Amerika Açık’a katılamayan Williams, aradan geçen aylarda, dünya 1 numarası unvanını da Danimarkalı Caroline Wozniacki‘ye kaptırdı. Önümüzdeki günlerde yeniden kortlara dönmesi beklenen Amerikalı raketten, hayranlarını üzecek bir haber daha geldi.

Serena Williams resmi web sitesi aracılığıyla muhtemelen sezonun geri kalanında da korta çıkamayacağını duyurdu. Yıldız tenisçi; "Sağlığıma kavuşmak için çok aceleci davrandım. Çok kısa sürede çok iş yapmaya çalıştım. Muhtemelen bu yıl bir daha korta çıkmayacağım. Kendimi yıkılmış hissediyorum" ifadelerini kullandı. Williams bu açıklamanın ardından, WTA sezon sonu turnuvasına hazırlık niteğindeki linz turnuvasından çekildi. Ünlü tenisçinin, sezon sonu turnuvasına katılması da beklenmiyor.