Satrançta Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Başladı

Diğer Dallar
Satrançta 2010-2011 yılı Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Bayrampaşa Belediyesi sponsorluğunda, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yaptığı açılış konuşmasıyla  Maslak’taki Ayha...
EMOJİLE

Satrançta 2010-2011 yılı Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Bayrampaşa Belediyesi sponsorluğunda, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yaptığı açılış konuşmasıyla  Maslak’taki Ayhan Şahenk spor tesislerinde başladı.

Şampiyonlar Türkiye’yi  Avrupa’da temsil edecekler…

2010-2011 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası 291 genel ve 89 kadın sporcu olmak üzere toplam 380 sporcunun katılımıyla başladı. Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Murat Kul’un ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in konuşmalarının ardından, 18 yaş genel ve bayan kategorilerinin ilk masalarında  Başkan Aydıner’in yaptığı sembolik açılış hamlesi ile dokuz tur sürecek mücadele başladı.

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Arda Kılıç, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Müge Nevşehirli Veziroğlu ve Aylin Ketenci de açılışta sporcuları yalnız bırakmadılar.

Bayrampaşa Belediye Başkan’ı  Atilla Aydıner,  “Belediye olarak bu tarz  aktivitelerin hemen hemen hepsine destek vermeye çalışıyoruz. Satranç çocuklarımızın beyin gelişiminde büyük rol oynayan spor dallarından biri. Belki de en önemlisi. Geçtiğimiz yıl da sponsorluğunu üstlendiğimiz bu turnuvanın çocuklarımıza büyük fayda sağlayacağına yürekten inanıyor burada emek veren yıldızlarımızın matematik ve fen dallarında daha da başarı olacağına güvenim tamdır” dedi.

Bayrampaşa Belediyesinin sponsorluğunu üstlendiği bu turnuva da 1.ve 2 olan yıldızlarımız Türkiye’yi  Avrupa şampiyonasında temsil edecekler.