Nunez Efsanesi İstanbul’da Bitti!

Diğer Dallar
Nusret Odabaş’ın haberi 2011 İstanbul Dünya Şampiyonası 120 kg’da altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’in Kübalı rakibi tam bir madalya efsanesi. Kübalı Mijan Lopes Nunez dünya arenası...
EMOJİLE

Nusret Odabaş’ın haberi

2011 İstanbul Dünya Şampiyonası 120 kg’da altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’in Kübalı rakibi tam bir madalya efsanesi. Kübalı Mijan Lopes Nunez dünya arenasında son 6 yıldır minderde fırtınalar estirirken fırtınayı İstanbul’da Rıza dindirdi.

NUNEZ TAM BİR MADALYA CANAVARI

Nunez’in ilk başarısı 2005 yılında başladı. Budapeşte’de Küba’nın dünya piyasasına sürdüğü Nunez bir yıl sonra Guangzahu’da finalde kaybetti ve gümüşte kaldı. Nunez bir yıl sonra Bakü’de yine dünya şamipyonu oldu.

2007’deki şampiyonluğun ardından Kübalı güreşçi Pekin Olimpiyatlarında zirveye çıktı. Olimpiyat şampiyonluğunun ardından Kübalı Mijan Lopes Nunez 2009’da Herning’de, ardından 2010’da Moskova’da şampiyon oldu. İstanbul’a kadar 4 dünya şampiyonluğu, 1 dünya ikinciliği ve 1’de olimpiyat şampiyonluğu bulunan Kübalı sporcuya Rıza Kayalp Sinan Erdem’de dur dedi ve Nunez efsanesine son verdi.

Tümspor