Diğer Dallar

Nadal çekildi!

3. Grand Slam’i olan Wimbledon Açık Tenis Turnuvası İspanyol raket Rafael Nadal‘sız yapılacak. Nadal, dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle Wimbledon’dan çekildiğini açıkladı. Nadal açıklamasında, "Ne yazık ki bu yıl Wimbledon’da olmayacağım…

Nadal çekildi!

3. Grand Slam’i olan Wimbledon Açık Tenis Turnuvası İspanyol raket Rafael Nadal‘sız yapılacak. Nadal, dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle Wimbledon’dan çekildiğini açıkladı. Nadal açıklamasında, "Ne yazık ki bu yıl Wimbledon’da olmayacağım. Yüzde yüz hazır değilim. Birkaç hafta öncesine kadar daha iyiyim ancak bu yeterli değil. Bu kararı bundan sonraki turnuvalara tam hazır olabilmek için aldım" dedi. Nadal, sakatlığının kronik olduğu yönündeki iddiaları ise yalanlayarak kısa süre içerisinde iyileşeceğini ve kortlara döneceğini söyledi.

Lleyton Hewitt ve Stanislas Wawrinka ile oynadığı 2 deneme maçında kendini test eden Nadal, iki mücadelen de yenilgiyle ayrılınca Wimbledon’a katılmama kararı almıştı. Nadal geçtiğimiz yıl Wimbledon finalinde İsviçreli ünlü raket Roger Federer‘i yenerek şampiyon olmuş ve rakibinin bu turnuvadaki 5 yıllık saltanatına son vermişti.

1877 yılından beri her yıl düzenlenen (1. ve 2. Dünya Savaşı yılları hariç) tarihi Wimbledon Tenis Turnuvası’nda mücadele 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL