Milli Tenisçimiz ABD Yolunda

Diğer Dallar
Milli tenisçi Şenoğlu, Wimbledon ile İstanbul Cup‘taki performansını ve ABD Açık hazırlıklarını değerlendirdi. İpek Şenoğlu, her yıl Ağustos ayının son günleri Amerika Birleşik Devletleri’...
EMOJİLE

Milli tenisçi Şenoğlu, Wimbledon ile İstanbul Cup‘taki performansını ve ABD Açık hazırlıklarını değerlendirdi.

İpek Şenoğlu, her yıl Ağustos ayının son günleri Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York kentinde başlayıp, iki hafta süren, sezonun 4. ve son Grand Slam’i olan ”ABD Açık” turnuvasına Kazak partneri Yaroslava Shevedova ile birlikte katılacağını belirtti.

Shevedova ile hazırlıklarına turnuva başlangıcına kadar olan 4-5 haftalık süreçte, Amerika’da büyük turnuvaya hazırlık olarak kabul edilen organizasyonlara katılarak devam edeceğini ifade eden milli raket, ”Partnerimle birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Cincinnati, Toronto ve New Heaven’daki turnuvalara katılacağız. Marsel de Amerika Açık elemelerinde mücadele edecek” dedi.

Hedefinin ABD Açık’tan sonra dünya çiftler sıralamasında 50 numaraya yükselmek olduğunu söyleyen Şenoğlu, ”Şu anda 65 numarayım. ABD Açık’tan sonra çiftler sıralamasında 50. sıraya ulaşmak istiyorum. Genel hedefim ise dünya sıralamasında ilk 30 içinde yer almak. İnsanın kendini, ne istediğini bilmesi çok önemli bir şey. Kendi koyduğu hedeflere ulaşabilmesi gurur verici bir durum” diye konuştu.

KREDİ HABERLERİNE TEPKİ

Sezonun 3. Grand Slam’i Wimbledon‘da Estonyalı partneri Kaia Kanepi ile 3. tura kadar yükselen Şenoğlu, hakkında çıkan ”Wimbledon’a banka kredisi alarak gitti” haberlerine tepki göstererek, ”Burada çıkan kredi haberlerine üzüldüm. Bu haberler doğru değil. Wimbledon’da mücadele ettiğim dönemde sponsorum Garanti Koza idi. Şu anda kendileriyle sözleşmemiz bitmiş durumda. Geçmiş federasyon döneminde yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı kredi alarak gitmek durumunda kaldığım şampiyonalar oldu. Şu anki federasyon ise benden desteğini esirgemiyor. Bundan sonra kendi tenisime yoğunlaşmak istiyorum. Tek düşüncem tenis” diye konuştu.

Milli tenisçi, Wimbledon‘da elde ettiği başarının Türk tenisi adına bir ilk olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

”Wimbledon’da 3. turda elendik. Güzel geçen bir turnuva oldu. 3. turda Eston partnerim Kaia ilk defa çeyrek finale çıkma fırsatını yakaladığı için biraz heyecan yaptı. Benim ona destek olmam gerekirdi, ama ben de kendi heyecanımdan destek olamadım.”

İSTANBUL CUP

Kendi sahasında, seyircisi ve kendisini örnek alan genç tenisçilerin önünde oynamanın büyük bir sorumluluk getirdiğini kaydeden Şenoğlu, ”İstanbul Cup’ta seri başı olmak çok büyük sorumluluk getiriyor. Elimden geleni yaptığıma inanıyorum” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi