‘İstanbul Cup’ Başladı

Diğer Dallar
İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenen açılış töreninde, Uluslararası Organizasyonlar Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat, İstanbul Cup Genel Müdürü Coşkun Er...
EMOJİLE

İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenen açılış töreninde, Uluslararası Organizasyonlar Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat, İstanbul Cup Genel Müdürü Coşkun Erginer, turnuvanın önemli sporcuları Vera Zvonareva ve Patty Schnyder de hazır bulundu. Turnuvaya katılan tüm sporcular ile çok sayıda davetli açılış töreninde yer aldı.

Konuşmasında Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası‘nın önemini vurgulayan Atalay, 5 yıl önce yakılan bu meşalenin her geçen yıl daha da fazla aydınlattığını belirterek, ”Bu organizasyon ve tenis sporu vasıtasıyla ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlanıyor. Tenis sporu da ülkemizde giderek yayılıyor” dedi.

Atalay, turnuvaya destek veren sponsorlara teşekkür ederken, ev sahipliği yapan ENKA’nın sadece atletizmde değil, teniste de önemli sporcuları yetiştireceklerine olan inancını dile getirdi.

Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat da konuşmasında, bu tip turnuvaların Türk sporcuların hedef büyütmelerine katkı sağlayıp, gelecekteki Türk tenis yıldızları için ışık olacağını kaydetti.

Turnuvanın bir numaralı seri başı Vera Zvanareva ile iki numaralı seri başı Patty Schnyder de tenis severleri organizasyona davet ettiler.

Öte yandan, ”İstanbul Cup” Tenis Turnuvası‘nda bugün başlayacak ana tablo maçlarında, 1 numaralı seri başı Rus Vera Zvonareva ilk turda Ukraynalı Mariya Koryttseva ile karşılaşacak.

Dün çekilen kuraya göre, turnuvanın 2 numaralı seri başı raketi İsviçreli Patty Schnyder ise ilk maçında Paraguaylı Rossana de los Rios ile karşı karşıya gelecek.

3 numaralı seri başı İspanyol Anabel Medina, elemelerden ana tabloya dahil olacak 4 isimden biriyle oynarken, 4 numaralı seri başı Fransız Aravane Rezai, Ukrayna’dan Viktoriya Kutuzova ile karşılaşacak.

Ana tablodaki 3 Türk raketten İpek Şenoğlu ilk turda İtalyan Maria Elena Camerin ile, Pemra Özgen Hollandalı Rus Arantxa ile Çağla Büyükakçay ise Çek Cumhuriyeti’nden 8 numaralı seri başı Lucie Hrdecka ile karşılaşacak.

WTA sıralamasında Hrdecka 69’uncu, Camerin 100’üncü ve Arantxa 103. basamakta bulunuyor.

Turnuvanın açılış organizasyonunda, Türkiye’nin Eurosvision temsilcisi Hadise konser verirken, katılımcıların sanatçıya ilgisi yüksek oldu.