İpek de İstanbul Cup’a Veda Etti

Diğer Dallar
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup‘ta çiftler yarı finalinde bize düşen hüzün oldu. Mili sporcumuz İpek Şenoğlu ile Kazak partneri Yaroslava Shvedova, yarı finalde Çek rakipleri Lucie Hradecka-...
EMOJİLE

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup‘ta çiftler yarı finalinde bize düşen hüzün oldu. Mili sporcumuz İpek Şenoğlu ile Kazak partneri Yaroslava Shvedova, yarı finalde Çek rakipleri Lucie Hradecka- Reneta Voracova‘ya ‘tie break’ seti sonucunda 2-1 yenilerek elendiler.

İstinye’deki ENKA Arena’da 1 saat 40 dakika süren maçın ilk setini İpek ve Yaroslava 7-6 kazandı. Ancak Hradecka ve Voracova ikilisi, daha etkili bir oyun ortaya koydukları 2. seti 6-4 üstün bitirip ‘tie break’ setinde 10-2 üstünlük sağlayarak finale çıkan taraf oldular. Diğer yarı finalde turnuvanın 2 numaralı seribaşı İsviçreli Patty Schnyder ile partneri Alman Julia Goerges, Carmen Klaschka-Andrea Petkoviç (Almanya) ikilisini 2-0 yenip diğer finalist çift oldular. Öte yandan teklerde çeyrek finaller dün oynandı. Macar Timea Bacsinsky, Andrea Petkovic ve Lucie Hradecka rakiplerini geçip yarı finalist oldular. Günün son çeyrek finalinde turnuvanın önemli isimlerinden Rus Vera Dushevina, Pemra Özgen‘i eleyen İspanyol Anabel Medina Garrigues’ı 6-1 ve 6-2’lik setlerle 2-0 yenip turladı. Yarı finalde bugün Dushevina, İsviçreli Bacsinszky ile, Çek Hradecka da Alman Petkoviç ile karşılaşacak.

İPEK’E RAKİBİ BİLE ÜZÜLDÜ

Yarı final sonrası İpek Şenoğlu oldukça üzgündü. Fileye gidip rakiplerini tebrik eden ev sahibi İpek’i seyircisinin önünde elemenin hüznü rakiplerinin yüzüne de sinmişti. Finalde bugün saat 20.00’de Lucie Hradecka-Renata Voracova ikilisi, Patty Schnyder-Julia Goerges ile karşılaşacak.

 

İpek Şenoğlu çiftlerde elendi..