İkisi de İddialı!..

Diğer Dallar
Amerika Açık gelecek hafta başlıyor. Karşılaşmaları dört gözle beklenen Rafael Nadal ile Roger Federer, iddialı açıklamalar yaptı. Rafael Nadal ile Roger Federer, Manhattan’da bir spor markasını...
EMOJİLE

Amerika Açık gelecek hafta başlıyor. Karşılaşmaları dört gözle beklenen Rafael Nadal ile Roger Federer, iddialı açıklamalar yaptı.

Rafael Nadal ile Roger Federer, Manhattan’da bir spor markasının çocuklar yararına düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

Fransa Açık ve Wimbledon şampiyonu Nadal, Amerika Açık’ta ilk kez şampiyonluğa ulaşıp, kariyer Grand Slam‘i yapmak istiyor. İspanyol tenisçi, bu hedefe belki de hiç bu kadar yakın olmamıştı.

Nadal, "Muhtemelen hayatımın en güzel yazını geçirdim. Geçen yılların aksine buraya gelirken hiçbir fiziksel sorunum yoktu. Meydan okumayı seviyorum. Kortta seviyemi yükseltmeyi seviyorum. Merkez kort benim için hiçbir zaman kolay olmamıştır. Ama Amerika Açık’ta son 2 yıl yarı final oynadım, yani biraz olsun ilerledim. Şimdi ise final için mücadele vermeye hazırım" dedi.

Nadal kendini hazır hissediyor, ama önünde tanıdık ve büyük bir engel var; Roger Federer… Federer, son 6 yıldır tüm Amerika Açık finallerinde oynadı. Turnuvada 5 kez zafer yaşadı. Üstelik henüz geçen hafta sonu, Cincinnati Masters‘ta elde ettiği şampiyonluk ile ne kadar formda olduğunu gösterdi.

Roger Federer, "Bu yıl Fransa Açık ve Wimbledon’da şampiyonluk unvanımı koruyamadım. Grand Slam turnuvalarında Rafa’dan başka tenisçilere yenilmek garip geldi. Son 4-5 yıldır Wimbledon ya da Fransa Açık’ta sadece ona yenilmiştim. Fakat sanırım güzel bir geri dönüş yaptım. Bu yaz, zaman zaman çok iyi tenis oynadım. Amerika Açık’ı yeniden kazanma şansımın çok yüksek olduğunu hissediyorum" diye konuştu.

Amerika Açık’ta geçen yıl Juan Martin Del Potro tek erkekler şampiyonu olmuştu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi