Herşeye Rağmen Tarih Yazdı

Diğer Dallar
ABD Açık Tenis Turnuvası‘nda 1. turu geçerek büyük başarı kazanan milli tenisçi Marsel İlhan’ın seribaşı olduğu, ITF Mens Circuit Future Tenis Turnuvası, Yeşilyurt Spor Kulübü kortlarında ...
EMOJİLE

ABD Açık Tenis Turnuvası‘nda 1. turu geçerek büyük başarı kazanan milli tenisçi Marsel İlhan’ın seribaşı olduğu, ITF Mens Circuit Future Tenis Turnuvası, Yeşilyurt Spor Kulübü kortlarında ana tablo maçları başladı. Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda 3’ü elemelerde, 1’i de ana tabloda 4 maç kazanarak tarihe geçen Marsel, "Grand Slam’lerde daha önce hiç tur geçmemiştim. Tarih yazdım diyebilirim, ileride daha da büyük başarılar elde etmek istiyorum" açıklamasını yaptı. ABD’li rakibi John Isner ile oynadığı maçta heyecanlandığını anlatan Marsel, "Isner dişli bir rakipti. Wimbledon finalisti Roddick’i de geçerek bunu gösterdi. Turnuvada çok eleme maçı yapmıştım, Isner’in ise ikinci maçıydı ve ülkesinde oynuyordu. İlk defa öyle bir korta çıktım. 7 bin seyirci vardı ve maç Eurosport’tan canlı yayınlanıyordu. Çok heyecanlıydım. Bundan sonra bu tür maçlar kazanacağıma inanıyorum" dedi. Yeşilyurt Spor Kulübü’nün düzenlediği bu turnuvanın kendisi için çok önemli olduğunu kaydeden milli tenisçi, "Türkiye’de düzenlenen bu turnuvaları her zaman kazanmak zorundayım. Daha önce future serisinde 4 turnuva kazandım. Önümüzdeki hafta Bangkok’a gidiyorum. Orada da iyi bir turnuva geçirmek istiyorum" diye konuştu.

"YALNIZ ADAM"

Yeşilyurt Kulübü Başkanı Levent Gökçe ise sporcuları Marsel’in 22 yaşında bir tarih yazdığını kaydederek, "Ancak kendisi tarih kitabının ilk sayfasını yazdı. Bundan sonra eminim ki bu kitaba çok sayfalar ekleyecek. 13 bin kişilik Yeşilyurt Spor Kulübü ailesi kendisinin arkasındadır. Kendisi ancak sponsorluk açısından ‘Yalnız adam’dır" yorumunu yaptı. Marsel İlhan’ın antrenörü Ca Üner ise Amerika Açık‘ta elemelerden çıktıktan sonra ünlü tenisçi Roger Federer ile sohbet ettiğini belirterek, "Kendisi daha önce böyle bir organizasyonda Türkiye’den hiç sporcu duymadığını söyledi" ifadesini kullandı.