Federer de Devrilir!

Diğer Dallar
15 Grand Slam şampiyonluğu ile en çok Grand Slam zaferine ulaşan Roger Federer 16. şampiyonluğu ulaşamadı. İlk seti 6-3 alan Federer ikinci sette çok zorlandı ve tie-break sonucu bu seti Del Potro kaz...
EMOJİLE

15 Grand Slam şampiyonluğu ile en çok Grand Slam zaferine ulaşan Roger Federer 16. şampiyonluğu ulaşamadı. İlk seti 6-3 alan Federer ikinci sette çok zorlandı ve tie-break sonucu bu seti Del Potro kazandı.

3. sette oyunun hakimiyetini yeniden eline alan Federer, bu seti de 6-4 almayı başardı. 4. set büyük bir çekişmeye sahne olurken, bu seti de tie-break sonucu kazanan Del Potro, maçı final setine taşımayı başardı. Bu sette morali bozulan Federer seti 6-2 kaybederek, rakibinin şampiyon olmasına izin verdi.

4 saat 6 dakika süren maçta Federer 13 ace, Del Potro ise 8 ace ile oynadı. Federer 11 çift hata, 62 basit hata yaparken, Del Potro 6 çift hata ve 60 basit hata yaptı. Federer maçı 56 winner, Del Potro ise 57 winner ile tamamladı. Del Potro yarı finalde de İspanyol Rafael Nadal’ı elemişti.

Bu sonuçla Arjantinli raket ilk Grand Slam şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi