Dünya Okçuluk Şampiyonası Şanghay’da

Diğer Dallar
Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından Şanghay’da düzenlenen kupanın 1. ayak müsabakalarına, klasik ve makaralı yay kategorilerindeki bireysel elemelerle devam edildi.   Türk Milli TakımıR...
EMOJİLE

Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından Şanghay’da düzenlenen kupanın 1. ayak müsabakalarına, klasik ve makaralı yay kategorilerindeki bireysel elemelerle devam edildi.
 
Türk Milli Takımı’ndan klasik yay erkeklerde Yağız Yılmaz ve Enes Uğurlu ilk turda elendi. Aynı kategorideki Türk sporculardan Sermet Çınar ve Kerem Kırsever ise ilk turda birbirleriyle eşleşti. Kırsever’e karşı 6-4 üstünlük sağlayan Çınar, ikinci turda İtalyan Marco Galiazzo’ya 6-2 yenildi.
 
Klasik yay bayanlarda ise ilk iki tura geçen Natalia Nasaridze üçüncü turda Çinli Yuting Fang ile karşılaştı. Fang’a 6-0 yenilen Nasaridze kupaya veda etti. Damla Ergin ise ikinci turda İspanyol Magali Foulon’a 6-4, ilk turu geçen Begül Löklüoğlu da ikinci turda Fransız Berengere Schuh’a 6-5 yenildi. Aybüke Aktuna ise ilk turda Fransız Celine Bezault’a 6-2 mağlup oldu.
 
Makaralı yay erkeklerde ise ilk turu maç yapmadan geçen Demir Elmaağaçlı, Hasan Basri Hancı ve Ali Davarcı ikinci turda rakiplerine yenilerek elendi.
 
Dünya Kupası’nda yarın takım müsabakaları yapılacak. Klasik Yay Erkek Milli Takımı ilk turda Güney Kore, makaralı yay erkek takımı da Avustralya ile mücadele edecek.
 
AA