Bolt, Powell’a Geçit Vermedi

Diğer Dallar
Dünya ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt, Elmas Lig’in (Diamond League) üçüncü ayağı olan Roma Grand Prix’sinde erkekler 100 metrede eski dünya rekortmeni vatandaş...
EMOJİLE

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt, Elmas Lig’in (Diamond League) üçüncü ayağı olan Roma Grand Prix’sinde erkekler 100 metrede eski dünya rekortmeni vatandaşı Asafa Powell’ı geçerek birinci oldu. 

 İtalya’nın başkenti Roma’daki Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen yarışlarda erkekler 100 metre mücadelesi, Usain Bolt ve Asafa Powell’ın kapışmasına sahne oldu. Yarışta, Bolt ve Powell’dan başka ilgi çeken üçüncü isim, Fransız Christophe Lemaitre idi. Geçen yıl 100 metreyi 10 saniyenin altında koşan ilk beyaz atlet olarak tarihe geçen Avrupa şampiyonu Lemaitre’den başka, ABD’li atletler Rae Monzavous Edwards ve J-Mee Samuels, Saint Kitts ve Nevisli atlet Kim Collins, Trinidad ve Tobagolu Richard Thompson ile Jamaikalı diğer iki atlet Mario Forsythe ve Lerone Clarke kulvarları paylaştılar. 

Yarış öncesinde kendinden emin ve sempatik tavırlarıyla yarışseverlerin ilgisini çeken Bolt, mücadeleye Powell kadar iyi başlamadı. Neredeyse yarışın ortalarına kadar Powell’a geçileceği izlenimini veren rekortmen atlet, son anda yaptığı atakla yarışı birinci bitirmeyi başardı. 9.91’lik derecesiyle ilk sırada yer alan Jamaikalı sprinteri, vatandaşı Powell 2 salise geriden takip etti. Yarışın üçüncüsü ise 10.00’lık zamanıyla Fransız Lemaitre oldu. Yarış sonrasında Powell, vatandaşı Bolt’a sarılarak rakibini tebrik etti. Bir süre birlikte yürüyen iki sprinter, objektiflere dostluk pozu verdiler.
 

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme