Bayanlar Sert Zemin Dedi

Diğer Dallar
İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nda bu yıl ciddi değişimler var. İlk göze çarpan farklılık, toprak korttan sert zemine geçiliyor olması. 2005 yılından bu yana Tekstilkent Arena’daki geçici to...
EMOJİLE

İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nda bu yıl ciddi değişimler var. İlk göze çarpan farklılık, toprak korttan sert zemine geçiliyor olması. 2005 yılından bu yana Tekstilkent Arena’daki geçici toprak kortlarda düzenlenen turnuva, bu yıldan itibaren Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisleri’ndeki sert kortlarda oynanacak.

İstanbul Cup’taki bir diğer değişiklikse takviminde. Turnuva bu yıl mayıs ayı yerine temmuz sonunda düzenlenecek. Geçen yıllarda Roland Garros’a hazırlık niteliği taşıyan organizasyon, bu yıldan itibaren Amerika Açık’a hazırlanan tenisçilerin uğrak mekanı olacak.

Turnuvanın başlamasına iki aylık bir süre kala bir tanıtım toplantısı düzenleyen İstanbul Cup Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Erginer, Türk tenisinin ilerlemesi için de çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat da böylesi turnuvalar sayesinde tenise olan ilginin arttığını belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda Venus Williams, Maria Sharapova ve Elena Dementieva gibi yıldız tenisçileri ağırlayan İstanbul Cup’ın bu yılki en ünlü konuğuysa Vera Zvonareva olacak.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme