36. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu

Diğer Dallar
Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye salonunda düzenlediği toplantıda, 36. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ile 21. Halk Koşusu’nun yanı sıra bu yıl ilk kez 10 kilome...
EMOJİLE

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye salonunda düzenlediği toplantıda, 36. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ile 21. Halk Koşusu’nun yanı sıra bu yıl ilk kez 10 kilometrelik koşunun da 21 Şubat Pazar günü yapılacağını söyledi.

Koşuların, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirileceğini belirten Gümrükçüoğlu, “Geçen yıl 278 yerli ve yabancı sporcunun katıldığı maratona bu yıl 550 yerli ve yabancı sporcu kayıt yaptırdı. Kayıtların sona ereceği 20 Şubat’a kadar sporcu sayısının artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Gümrükçüoğlu, maratona katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ile sponsor İpragaz yetkililerine teşekkür ederek, “Yarı maratonumuz, yıllardır Sahil Yolu’nda yapılıyordu. Bu yıl parkuru Atletizm Federasyonu ile istişare yaparak uluslararası ölçümlerin ardından değiştirip, eski sahil yoluna aldık. Böylece halkımızın da izleyebilmesini sağlamış olacağız” diye konuştu.

Yarı maratonun, belirlenen güzergahta iki turda tamamlanacağını anlatan Gümrükçüoğlu, şöyle devam etti:

“21. Halk Koşusu’na tüm vatandaşlarımızı, siyasi partileri temsilcilerini, geçmişte görev yapmış belediye başkanlarını ve milletvekillerini davet ediyorum. Yarışmada 18-39 yaş arasındaki kadın ve erkek sporculardan birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin, dördüncüye 500, beşinciye ise 300 dolar ödül verilecek. Bu yıl ilk kez yapılacak 10 kilometre koşusunda birinciye bin, ikinciye 750 ve üçüncüye ise 500 lira ödül dağıtılacak. Maratona katılan veteran sporculara ise 14 kategoride para ödülü verilecek. Veteranlar ve halk koşusunda birinciye 500, ikinciye 300, üçüncüye ise 200 lira para ödülü verilecek.”

Gümrükçüoğlu, Okul Sporları Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Ahmet Pehlivan, Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu Genel Direktörü Yaşar Ulusoy ve sponsor firmanın bölge temsilcisi Haydar Revi’nin de katıldığı toplantıda, gazetecilerin şehrin gündemine ilişkin çeşitli sorularını da yanıtladı.

Revi ise sponsor firma olarak koşuya özel açtırdıkları banka hesaplarında birikecek parayı, daha sonra kimsesiz çocuklar yararına bağışlayacaklarını kaydetti.