Yabancı Yıldızlar Son Saniyede Parladı

Basketbol
Beko All-Star 2012’de Yabancı Yıldızlar Karması, Türk Yıldızlar Karması’nı, Carlos Arroyo’nun son saniyede kaydettiği üç sayılık basketle 140-139’luk skorla mağlup etti. Trabzo...
EMOJİLE

Beko All-Star 2012’de Yabancı Yıldızlar Karması, Türk Yıldızlar Karması’nı, Carlos Arroyo’nun son saniyede kaydettiği üç sayılık basketle 140-139’luk skorla mağlup etti. Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’ndaki büyük şöleni 5 bin basketbolsever izlerken organizasyonun en değerli yıldızı Anadolu Efes’ten Vujacic oldu.

Trabzon’da düzenlenen Beko All-Star 2012’de Yabancı Yıldızlar Karması, Türk Yıldızlar Karması’nı Carlos Arroyo’nun son saniyede kaydettiği üç sayılık basketle 140-139 yenmeyi başardı. Hayri Gür Spor Salonu’ndaki mücadelenin ilk dakikalarında Yabancılar, pota altından Mensah Bonsu ve Gist ile sayılar buldu. Türk Yıldızlar ise Ümit Sonkol’un basketleriyle hücumları değerlendirirken, özellikle Arroyo ile organize olan Yabancı Yıldızlar, ilk molaya 20-23 üstün girdi. Moladan sonra Sinan Güler ve Ali Karadeniz’in katkıları ilk periyodu Türk Karması’na getirdi: 40-39. İkinci 10 dakikada Yabancı Yıldızlar Gibson ile etkili olurken, Stimac’ın da katkısıyla tekrar üstünlüğü ele geçirdi: 56-53. Rakibinin hücumda yaptığı top kayıpları sonrasında farkı açan Yabancılar, 17’de farkı çift hanelere taşırken (70-60) soyunma odasına da 84-74 avantajlı gitti.

Mücadelenin üçüncü periyodunda Türkler, hücumda daha iyi organize oldu ve aradaki farkı da eritti. Bu bölümde özellikle Ali Karadeniz ile sayılar bulan Kırmızı-Beyazlılar, 25’te farkı 3 sayıya kadar indirdi: 97-94. Ancak Gibson ile hücumda yeniden toparlanan Mavi-Beyazlılar, Vujacic’in de üç sayılık basketleriyle finale 111-118 önde girdi. Son bölümde Türk Yıldızlar, 7-0’lık seri yakalayarak skorda eşitliği yakaladı: 117-117. Trabzonlu basketbolseverlerin keyifli anlar yaşadığı bu çeyrekte Türk Yıldızlar, 132-129 ile öne geçti. Son dakikaya 137-136 geride giren Yabancılar, Arroyo’nun son saniyede bulduğu üç sayılık basketle mücadeleden 140-139 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Üç sayıda zafer Trabzon’lu Gibson’un

Trabzon’daki şölende 3 sayı yarışmasını Trabzonspor’dan Jonathan Gibson kazandı. Hayri Gür Spor Salonu’ndaki yarışmaya, Vujacic, Fisher, Gibson, Jevolac ve Erceg katıldı. İlk tur atışları sonunda Trabzonspor’dan Gibson 17, Antalya B.B.’den Jevolac ise 16 başarılı atış yaparak finale yükseldiler. Finalde Gibson 14 başarılı atışla ilk sırada yer alırken Jevolac 13 sayıda kaldı. Gibson, kendi evinde böylesine bir ödül almaktan mutlu olduğunu belirtti.

Smaç yarışmasında Bonsu kürsüye çıktı

Beko All Star 2012 organizasyonunda smaç yarışmasını Beşiktaş Milangaz’dan Mensah Bonsu kazandı. Yarışmaya Doğuş, Mensah Bonsu, James Gist, Joshua Shipp ve Kerem Özkan katıldı. Finalde Fenerbahçe Ülker’den Gist’i geride bırakan Beşiktaş Milangaz’dan Bonsu, bu yılın smaç yarışması şampiyonu olmayı başardı. Oyuncuya 10 bin liralık ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Tan verdi.