Uygun: Allah’a şükür ortaya çıktı

Basketbol
Yabancı olarak, bir kaleci ve 6 futbolcu transferini öngördüklerini ve Süper Lig tecrübesi olan 3-4 futbolcu istediklerini belirten Uygun, ”10-11 kişilik transferle kendi kadromuzda tuttuğumuz 1...
EMOJİLE

Yabancı olarak, bir kaleci ve 6 futbolcu transferini öngördüklerini ve Süper Lig tecrübesi olan 3-4 futbolcu istediklerini belirten Uygun, ”10-11 kişilik transferle kendi kadromuzda tuttuğumuz 17-18 kişiyi kaynaştırıp, sonucunda 26 kişiye düşüreceğimiz bu kadroyu lige en iyi şekilde hazırlayacağız diye düşünüyorum. Transfer çalışmalarına başlamadık. Zaman içerisinde ben sadece mevkileri izlenen oyuncuların raporlarını vereceğim. Transfer komitesi kendileriyle görüşecek, maddi boyutlarını kendileri ayarlayacak. Alırlarsa kendileri ona göre alacaklar. Ben teknik direktör olarak alınan futbolcuları en güzel şekilde çalıştırıp başarılı olmaya a çalışacağım” dedi.

Uygun, bir gazetecinin şike soruşturmasına ilişkin sorusuna karşılık, Sivasspor’da, Türkiye’de 2-3 genç hocanın yaptığı başarılardan bir tanesine ulaştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

”Bizim UEFA’ya gitmemiz, şampiyonluğu son hafta kaçırmamız, ertesi sene yine Şampiyonlar Ligi’ne gitmiş olmamız, bizleri sanki eleştirilmesi gereken insan durumuna soktu. Bu süreçte yaşadıklarımız öyle bir boyuta geldi ki, bana nasıl bir komplo kurulduğunu zaten bildiğim için gönlüm rahattı. Zaten tutuklandığımda gülüyordum. Neden dolayı tutuklandığımı bilmiyordum. Gidip ortamı gördükten sonra, neden tutuklandığımı anladım. Tepkimi koymama rağmen, ‘Biz öyle düşünüyoruz, öyle istiyoruz, öyle olacak’ diyen bir zihniyet ile bizimle birlikte çalışmamış, antrenör olmayan kişiyi, yardımcı antrenörümüz gibi gösterip bizi suçlamanın yoluna gittiler.”

Uygun, üniversite imtihanına girdiğinde menajerlik imtihanına girmiş gibi lanse edildiğini, 8 ay boşuna ceza aldığını, bunun da tapelerde çıktığını savunarak, ”Bir kuruş kimseyle menfaatim olmadığı, hiç bir yerde de haksızlık yapmadığım, Allah’a şükür ortaya çıktı. Tek güzel tarafı o. Bir de 17 kilo verdim zayıfladım artık fit duruma geldim” dedi. 

Uygun, devamında gülerek, ”Futbola dönebilirim. Antrenörlüğü bırakıyorum” diye konuştu.

Uygun, bu süreçte ceza alan futbolcular olmasına rağmen hiç bir takımın ceza almadığını nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya ise, kişiler ile kurumların ayrılması gerektiği şeklinde cevaplayarak, şunları kaydetti:

”Kişilerin yaptığı hatayı kurumlara mal edemezsiniz. Benim burada Elazığspor’da, Allah göstermesin, yapabileceğim bir hata Elazığspor camiasını ilgilendirmez. Senin gazetende yaptığın bir hata senin gazete camianı ilgilendirmez, ilgilendirmemeli. Seni ilgilendiren bir karar olmalı. Eğer kişiler bu hatayı yaptıysa, kim yaptıysa o hatayı çeksin. Kurumsal anlamda ben Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ın böyle bir hata yaptığını, kongrede böyle bir karar aldığını düşünmüyorum. Ceza alan arkadaşların da suçlu olduğunu düşünmemekle birlikte, inşallah mahkeme sonucunda hepsinin aklanacağını düşünüyorum.”