Sivok Beşiktaş’ta kalıyor

Beşiktaş’a 2008-2009 sezonu başında transfer olan Tomas Sivok’un mukavelesi 31 Mayıs tarihi bitibariyle sona ermişti. Son 6 aydır tecrübeli oyuncu ile anlaşmak için görüşmeler yapan siyah-beyazlı yönetim, Çek oyuncu ile maddi konularda uzlaşma sağlayamamıştı. Çek Cumhuriyeti ile yer aldığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ardından Beşiktaş ile son bir görüşme yapan, ancak yine anlaşamayan Sivok’un, siyah beyazlı takımla bağlarının koptuğu açıklanmıştı.

Konuyla ilgili olarak yaklaşık 10 gün önce açıklama yapan Futbol Komitesi, Sivok’un Beşiktaş ile yola devam etmeyeceğini belirtmişlerdi. Bugün Sivok cephesinden gelen haber ile Çek futbolcunun gelecek sezon da Beşiktaş forması giymesi gündeme geldi.

Sivok’un, başka bir takımla anlaşmadığı ve Beşiktaş yönetimi ile yarın görüşmek için talepte bulunduğu öğrenildi. Sivok’un menajerlerinin yarın İstanbul’a gelerek siyah-beyazlılar ile anlaşmak için masaya oturacağı belirtildi. Sivok’un verdiği bu kararda, ailesinin Türkiye’den ayrılmak istememesinin etkili olduğu öğrenildi.

Beşiktaş yönetimi Sivok’a son olarak 1 milyon euro yıllık ücret teklif etmiş, ancak 1.5 milyon euro civarında yıllık ücret isteyen Sivok ile anlaşılamamıştı. Yarın yapılacak görüşmede, iki tarafın ortak bir rakam belirleyeceği ve Sivok ile yeniden sözleşme imzalanması bekleniyor.