Muslera Sivas maçına yetişebilir

Basketbol
Galatasaray’da önceki gün oynanan Gaziantepspor maçında sakatlanan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera’dan gelen haberler yüreklere su serpti. Maçı sakat sakat tamamlayan Muslera&rsquo...
EMOJİLE

Galatasaray’da önceki gün oynanan Gaziantepspor maçında sakatlanan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera’dan gelen haberler yüreklere su serpti. Maçı sakat sakat tamamlayan Muslera’nın sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamada “Sağ ön uyluk adalesinde (rectus kasında) grade 1-2 yırtık tespit edilmiştir. Kalecimize kök hücre enjeksiyonu yapılarak tedavisine başlanmıştır’’ denildi.

Korkulan olmazken, Muslera’nın sakatlığıyla ilgili Sağlık Kurulu Başkanı Dr.Sarper Çetinkaya da umutlu konuştu. Çetinkaya, başarılı kalecinin Fenerbehçe derbisinde mutlaka forma giyebileceğini, Sivas deplasmanına da yetişme ihtimalinin bulunduğunu söyledi. Çetinkaya, “Muslera, Sivas’ta yüzde 80 oynar, derbide ise görev yapmasına hiçbir engel kalmaz” dedi.

Maçtan hemen sonra Muslera’nın adalesindeki yırtılan bölgeye, kendi kanından kök hücre enjeksiyonu yapılırken, başarılı kalecinin tedavisine dün de devam edildi. Dr. Çetinkaya, Muslera’nın Braga’da forma giymesinin çok zor olduğunu, yarın yapılacak kontrollerin ardından durumunun netleşeceğini de sözlerine ekledi. Muslera cephesinden gelen bu haberler, teknik direktör Fatih Terim’i biraz olsun rahatlattı. Muslera’nın sakatlığının çok ciddi olduğu, devreyi dahi kapatabileceği ileri sürülmüştü.

sporx