Maradona: Az kalsın intihar ediyordum

Basketbol
İtalya’da forma giydiği dönemden kalan vergi borçları nedeniyle başı dertte olan efsanevi futbolculardan Diego Maradona, ülkede bu nedenden dolayı intiharların artmasıyla ilgili, "Neredeyse...
EMOJİLE

İtalya’da forma giydiği dönemden kalan vergi borçları nedeniyle başı dertte olan efsanevi futbolculardan Diego Maradona, ülkede bu nedenden dolayı intiharların artmasıyla ilgili, "Neredeyse ben de böyle ekstrem şeyler yapma aşamasına gelmiştim" dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Al Wasl’ı çalıştıran, Arjantin’in efsanevi futbolcularından Diego Maradona, 1984 ile 1991 yılları arasında İtalyada forma giydiği döneme ilişkin söz konusu devlete 40 milyon Euro borcu bulunuyor. Daha önce vergi kaçırdığı iddialarını kesinlikle yalanlayan Maradona, avukatı Angelo Pisani aracılığıyla, vergi borçları yüzünden İtalya’da canına kıyanların ailelerine mesaj gönderdi.

Corriere della Sera’nın haberine göre, ülkede trajik bir boyuta ulaşan ve neredeyse her gün yaşanan intiharların son bulmasını dilediğini ifade eden Maradona, "Adaletsizliğin neden olduğu çaresizlik nedeniyle neredeyse ben de böyle ekstrem şeyler yapma aşamasına gelmiştim" açıklamasında bulundu. Bu nedenle yaşamlarına son verenleri,’vergi dairesi kurbanları’ olarak tanımlayan Maradona, "Benden daha iyi kimse bu durumu anlayamaz. 25 yıldır bana zulmediliyor. İnsanlık onurumu ayaklar altına alarak, sportif imajımı zedeleyerek beni suçlu ilan ettiler. Vergiler nedeniyle biten hayatlar ve onların aileleri için vergi dairesine karşı kazanmak adına herşeyi yapacağım" sözünü de yine avukatı aracılığıyla iletti. Maradona, kendisine iftira atılmasının, İtalya demokrasisi için bir ayıp olduğunu da ekledi.

Bu arada, vergi kaçakçılığıyla suçlanan Maradona’nın avukatı, buna itiraz için karşı bir dava açtı.

gazeteport

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme