İşte Hido’nun Yeni Takımı

Basketbol
NBA’de Toronto Raptors forması giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, yeni sezonda Phoenix Suns forması giyecek. Kanada ekibinde mutsuz olduğunu belirten ve takımdan ayrılmak istediğini söyle...
EMOJİLE

NBA’de Toronto Raptors forması giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, yeni sezonda Phoenix Suns forması giyecek.

Kanada ekibinde mutsuz olduğunu belirten ve takımdan ayrılmak istediğini söyleyen 31 yaşındaki yıldız, Brezilyalı Leandro Barbosa karşılığında Phoenix Suns‘a takas edilecek.

Geçtiğimiz yaz Toronto Raptors ile beş yıllık sözleşme imzalayan Türkoğlu, yönetimle yaşadığı sorunların ardından Kanada ekibinden ayrılmak istediğini açıklamıştı.

31 yaşındaki yıldız gerekçe olarak da Toronto’nun sisteminde verimli olamamasını göstermişti. Ve milli basketbolcunun istediği oldu. Toronto Raptors, Hidayet Türkoğlu’nu Brezilyalı Leandro Barbosa karşılığında Phoenix Suns’a gönderme kararı aldı. Phoenix, Türkoğlu’nun yanı sıra, son olarak Olimpiakos’ta forma giyen Josh Childress ile beş yıl-34 milyon dolarlık bir kontrat üzerinde anlaştı.

2007-08 sezonunda Orlando formasıyla 19.5 sayı-5.7 ribaund ve 5 asist ortalamaları tutturan Hidayet Türkoğlu, NBA’de sezonun en çok gelişme gösteren oyuncusu seçilmişti. Türkoğlu, 2009’da Orlando’nun finale çıkmasında önemli bir pay sahibi olmuş, aynı yaz Toronto Raptors ile beş yıllığına 53 milyon dolarlık bir kontrata imza atmıştı.