Galatasaray’da Muslera krizi!

Basketbol
Galatasaray’da performansı her geçen gün yükselen Muslera’nın menajeri Daniel Fonseca, oyuncusuna gelen teklifler üzerine arıza çıkarmaya başladı. Galatasaray’dan yılda 2 milyon euro...
EMOJİLE

Galatasaray’da performansı her geçen gün yükselen Muslera’nın menajeri Daniel Fonseca, oyuncusuna gelen teklifler üzerine arıza çıkarmaya başladı. Galatasaray’dan yılda 2 milyon euro alan Uruguaylı eldivenin Türkiye’nin en iyi kalecisi olduğunu iddia eden Fonseca, Fenerbahçe’nin Volkan’ın sözleşmesine yapacağı 600 bin euro’luk zammı da bahane ederek, Muslera’nın da maaşına zam istedi.

CHELSEA VE MANU

Uruguaylı kalecinin maaşına en az 750 bin euro daha zam yapılması talebinde bulunan Fonseca’nın bu talep için G.Saray’ın, Riera, Hamit ve Melo gibi oyunculara ödediği yüksek rakamları örnek gösterdi. Manchester United maçında penaltı başta olmak üzere muhteşem kurtarışlara imza atan ve Ada sakinlerinin dikkatini çeken Fernando Muslera’yı Chelsea ve M.City’nin takibe aldığı ifade edilmişti. Özellikle

FİYATI 20 MİLYON EURO

Chelsea’nin yaşı ilerleyen Cech’in yerine Muslera’yı almayı planladığı belirtilirken, İngiliz kulübünün, bizzat başkan Ünal Aysal’a ulaşıp bir ön görüşme dahi yaptığı bildirildi. Bir röportajında, "Ben ticaret adamıyım. Değerini bulduğum her futbolcumu yeri gelirse satarım" diyen Aysal’ın 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan 26 yaşındaki eldiveni 20 milyon euro’dan aşağıya satmayı düşünmediği öğrenildi.

TAFFAREL ÇALIŞIYOR

Premier League’de oynamak isteyen Muslera’nın takımdan ayrılma ihtimali Galatasaray’ı harekete geçirdi. Kaleci antrenörü Claudio Taffarel’in şimdiden iyi bir kaleci arayışlarına başladığı öğrenildi.

PROTESTO ÇEKTİ

G.Saray’ın Muslera için bu ağustos ayında Uruguay’ın Warirors isimli Futbol Yatırım şirketine yapması gereken 2 milyon 250 bin euro’luk ödemeyi yapmadığı ortaya çıktı. Bu nedenle Warriors’un bir protesto çektiği bildirildi.