Firefox’a Antivirüs Şoku!

Basketbol
Firefox’da ziyaret ettiğiniz sitelerin ne kadar güvenli olduğunu gösteren McAfee "SiteAdvisor" eklentisinin büyük miktarlarda bellek sızıntısına neden olduğu, dolayısıyla Firefox’...
EMOJİLE

Firefox’da ziyaret ettiğiniz sitelerin ne kadar güvenli olduğunu gösteren McAfee "SiteAdvisor" eklentisinin büyük miktarlarda bellek sızıntısına neden olduğu, dolayısıyla Firefox’u yavaşlattığı ortaya çıktı.

Firefox’un zor bir rekabet döneminden geçtiğini düşündüğümüzde bu sorun, Mozilla’nın pek de kabul edebileceği cinsten değil. Gelişme üzerine Mozilla mühendisi Nicholas Nethercote, kullanıcılara eklentiyi hemen devre dışı bırakmalarını önerirken, Mozilla’nın McAfee’nin sahibi Intel’i de hata düzeltilene dek engellemek üzere olduğunu söyledi.

Nethercote’un SiteAdvisor 3.4.1’de keşfettiği bellek sızıntısı, örneğin bir sekmeyi kapattığınızda bu sekme tarafından kullanılan belleğin boşaltılmamasına neden oluyor. Bu ise bir süre sonra web tarayıcısında büyük hız sorunlarına yol açabiliyor.

Gelişmeler üzerine McAfee’den bir açıklama geldi. McAfee, SiteAdvisor 3.4.1’deki bellek sızıntısını onaylarken, sorunun düzeltildiğini, yeni sürümün bu hafta içinde yayınlanmasının planlandığını söyledi.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme