Fenerbahçe Ülker’e 2 Maç Ceza

Basketbol
Galatasaray derbisindeki olaylar nedeniyle Sarı-Lacivertliler’e iki maç seyircisiz oynama cezası verildi. Fener, Ülker Arena’nın açılışında Efes’e karşı kadın ve çocuk taraftarlar ön...
EMOJİLE

Galatasaray derbisindeki olaylar nedeniyle Sarı-Lacivertliler’e iki maç seyircisiz oynama cezası verildi. Fener, Ülker Arena’nın açılışında Efes’e karşı kadın ve çocuk taraftarlar önünde mücadele edecek.

Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, 30 Aralık 2011 tarihinde Beko Basketbol Ligi’nde Galatasaray Medical Park ile oynanan derbi karşılaşmasında Sarı-Lacivertli taraftarların sahaya yabancı madde atması ve rakip takım oyuncuların ısınmalarını engellemelerinin yanı sıra küfürlü tezahürat nedeniyle Disiplin Kurulu’nun Fenerbahçe Ülker’e 2 maç seyircisiz oynama cezası verdiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, taraftarların yabancı madde atması nedeniyle 15 dakika duran ve hakemlerin 3 kez anons yaptırdığı karşılaşmada, ayrıca basın tribünün arkasındaki boş alana seyircinin alınması, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması, güvenlik görevlilerinin üst aramalarını özensiz yapmaları, salon koridorlarında sigara içilmesi, ev sahibi takımın yetkililerinin sorumluluklarını yerine getirmemeleri ve bazı görevlilerin akreditasyon kartlarını takmamaları nedeniyle, Sarı-Lacivertliler’in, 2 maç seyircisiz oynamanın yanı sıra  toplam 27 bin lira da para cezası aldığı kaydedildi.

Kurul, Beko Basketbol Ligi’nde Galatasaray Medical Park’ın Türk Telekom ile yaptığı karşılaşmada taraftarların hakemlere yönelik kötü tezahüratı nedeniyle Sarı-Kırmızılı kulübüne 3 bin lira para cezası verirken, Erdemir Kulübü de Olin Edirne ile oynanan mücadelede taraftarların aynı davranışları dolayısıyla 3 bin lira para cezası aldı.

Kadınlar ve çocuklar tribüne

Bu kararla 2 maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe Ülker’in 7 Ocak Cumartesi günü Anadolu Efes ile oynayacağı karşılaşmayı federasyonun daha önce almış olduğu karar gereği, sadece 14 yaşını doldurmamış çocukların izleyebileceği bildirildi.

Yapılan açıklamada, söz konusu karşılaşmanın biletlerinin maç günü itibariyle 14 yaşını doldurmamış çocuklara ve kendilerine refakat edecek bir kadına, ev sahibi kulüp tarafından numaralı ve ücretsiz olarak basılıp dağıtılacağı, uygulamanın amacına uygun olarak Fenerbahçe Ülker–Anadolu Efes karşılaşmasını izleyecek çocukların yaşları da giriş kapılarında kontrol edileceği kaydedildi.
 

TRT