FB’li Yöneticiler Kararı Topa Tuttu

Basketbol
Şikeyle ilgili kulüplere verilecek ceza konusunda Türkiye Futbol Federasyonu, ‘puan silme ve para cezası’ formülünde uzlaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü’nün iki ...
EMOJİLE

Şikeyle ilgili kulüplere verilecek ceza konusunda Türkiye Futbol Federasyonu, ‘puan silme ve para cezası’ formülünde uzlaştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü’nün iki yöneticisi karara sitem etti.

Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir şunları söyledi: "Toplantılarda Türk futbolunun kaos ortamından çıkması için gerekli çabayı gösterdik. Doğru bildiğimizi söylemeye çalıştık. ‘Burada konuşulan burada kalacak’ dendi. Bugüne kadar Fenerbahçe olarak kimseye özel bir açıklama yapmadık. Bütün toplantılarda söz verilmesine rağmen dışarıya veya başka ortamlara maalesef içeride konuşulanlar herkesin işine gelebilecek şekilde kamoyuna verildi. Bu da bizi kendi taraftarımız önünde çok zorlu bir süreç yaşattı. Hiç söylemediğimiz birçok fikir benim veya Sayın Ali Koç’un ağzından çıkmış gibi anlatıldı.

İçeride şunu söyledik. Biz herhangi bir şekilde Fenerbahçe’nin yarım puanının dahi silinmesiyle ilgili veya UEFA’nın dikte ettiği hiçbir kararı kabul etmiyoruz. Çünkü biz suçsuz olduğumuza inanıyoruz. Puan cezası kesme, para cezası verme gibi cezaların 26 Ocak’ta tartışılmasına lüzum yoktur.

58. MADDENİN VİRGÜLÜNE DOKUNULMASIN
58. madde değişmesin, virgülüne dokunulmasın. TFF’nin yetkisi vardır. Kim suçluysa, gerekli savunmaları sağlayarak gerekli kararı versin. Genel Kurul’da bunun puan cezasına çevrilmesi gibi gerekçelere katılmıyoruz. 58. madde uygulansın, kim suçluysa bu uygulansın. Bir tek şey istiyoruz. Kimin suçlu olduğunun anlaşılması için bir süreye ihtiyaç vardır. TFF dinlediklerine, ortaya konan delillere göre, yeni şahitlerin dinlenmesiyle bir karara varılmalıdır."

Özdemir, yarın 10.30’da Yüksek Divan Toplantısı olduğunu ve bu konuda çok geniş açıklamaları olacağını söyledi.

KOÇ: UEFA NEDEN KONUYA BU KADAR GİRDİ?
Fenerbahçeli yönetici Ali Koç da şunları kaydetti: "Her şeyin bir oyun gibi 7 ay boyunca takip edeceğini, aklı-selim yolun bizi düşürmesi olduğunu söylemiştik. Geldiğimiz noktada bütün olay Fenerbahçe üzerinden kurgulanıyor. Yöneticilerin hiçbiri savunma hakkını kullanılmamışken, Fenerbahçe’ye ne ceza verileceğinin konuşulması bizleri dayanılmayacak noktaya getirdi.

26 Ocak’ta Genel Kurul var. Bu Genel Kurul’un gereksiz olduğunu, 58 maddenin değişmemesi gerektiğini savunduk. Bu konular ne kadar tartışılsa da UEFA sopası, maşası gösterilmektedir. Cornu’ya dava açıldı mı bilmiyorum. Kendi iç işimiz olmasına rağmen UEFA’nın konuya bu kadar girmesinin incelenmesi gerekiyor."