Basketbol

Fatih Terim: Kaybetmekten korkmuyoruz!

İşte Fatih Terim ve Wesley Sneijder’in soruları cevapladığı basın toplantısındaki o açıklamalar… Fatih Terim, Real Madrid ve teknik direktör Jose Mourinho’ya saygı duyduklarını ancak Galatasaray’ın da şuana kadar saygı duyulacak..

Fatih Terim: Kaybetmekten korkmuyoruz!

İşte Fatih Terim ve Wesley Sneijder’in soruları cevapladığı basın toplantısındaki o açıklamalar…

Fatih Terim, Real Madrid ve teknik direktör Jose Mourinho’ya saygı duyduklarını ancak Galatasaray’ın da şuana kadar saygı duyulacak işler yaptığını söylerken, ”Real Madrid, Jose Murinho dünyanın en gözde kulübü hocası ve oyuncuları. Biz buna saygı duyuyoruz. Ancak biz buraya gelinceye kadar saygın işler yaptığımızı düşünüyorum. Ümit ederim bu turda da güzel işler yaparız. Biz kimle oynadığmızı, rakibimizin kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak dediğim gibi şu ana kadar oynadığımzı maçlarda Şampiyonlar Ligi’nde kendimizi ispat ettik. Sonuç ne olursa olsun bizim sahaya çıkarken herhangi bir endişemiz yok. Oynamaya çalışacağız. Ümit ediyorum 2 tane güzel 90 dakika çıkarırız” ifadelerini kullandı.

”KAYBETMEKTEN KORKMUYORUZ”

”Bu tip maçlar herşeye müsait maçlardır. Yani biz Real Madrid’e kaybedersek kimse için sürpriz olmaz. Ama biz kazanırsak dünyadaki herkes için sürpriz olur. O zaman kaybetmek kolay kazanmak olay bu felseye uyuyor. Gücümüz neye yetiyorsa onu oynayacağız. Kendi futbolumuzu oynayacağız. Ben oyuncularıma ne hiçbirşey için yeter derim ne de bir başarıdan tatmin olurum. Bizim için en büyük tehlike kaybetme korkusu olacaktır ki o bizde yok. Zaten Galatasaray buraya kadar önemli başarılar elde etmiş ve bundan sonrasının da ne anlama geldiğini biliyoruz. Kaybetmekten korkmuyoruz, çünkü kaybettiğimiz takım saygı duyduğumuz Real Madrid olacak.”

”Kimseye bir şey olmasını istemeyiz ama oyun ne gerekiyorsa bazen istemeseniz de oyun ne gerektiriyorsa öyle davranacağız. Kendi oyunumuzu oynayıp avantajlı bir skor almak bizim isteğimiz.”

”YAPILAMAZ DENEN ŞEYLERİ YAPTIK…”

Fatih Terim, çekilebilecek en zor kurayı çektiklerini belirtirken, ”Tabi Real Madrid özellikle Bernabeu’da çok etkili seyircisi ile beraber bu sahada çok önemli başarılar elde etmiş. Ronaldo ve diğer oyuncularla da bu resmi tamamlamak lazım. Açıkçası biz çekilebilecek en zor kurayı çektik. Ben başka bir gerçeği de söyleyeyim. Bundan da gocunmuyorum. Diğer 7 hocanın yerinde olsam ben de Galatasaray’ı isterdim. Ama bu bizim ne istediğimizi, nerelere gitmek istediğimiz gerçeğini değiştirmez. Futbol her şeye müsait bir oyun. Hiçbir zaman hiçir yerde maç öncesi teslim olmadık. Olmaz ulaşılmaz denen şeyleri de yaptık.” şeklinde konuştu.

”OYUNCULARIMA GÜVENİYORUM”

”Muhakkak ki ben takımıma ve oyuncularıma güveniyorum. Manchester’ın grubundan geldik. Ardından Schalke’yi eledik. Bu her başarıyı deneyeceğiz anlamına gelir. Nelerin yetip nelerin yetmediğini de bilecek kadar iyi oyunculara sahibiz. Kendi ligimizden daha yüksek bir performansla bunu başarabiliriz. Yüzde vermek benim adetim değil. Ama dediğim gibi iyi mücadele eden koşan bir Galatasaray olacak. Belki de evimizde oynayacağımız Real maçı daha tehlikeli olabilir. O nedenle her iki maçın da bizim adımızıa çok ciddi ve çok konsantre geçmesi lazım.”

”MOURINHO İLE NE KONUŞTUĞUMUZU SÖYLEYEMEM”

”Mourinho ile eski bir arkadaşlığımız var, Porto’dan kalma. Kendisi maçı seyretmeye geldiğinde ben de hoşgeldine gittim. Orada iki dost iki arkadaş ne konuşursa biz de onları konuştuk. Burada çok özel birşey yoktu. Ne hikmetse bunu hem Türk hem İspanyol basını çok merak etti. İsterseniz ne konuşmadığımızı söylerim ama ne konuştuğumuzu söyleyemem.”

Fatih Terim’den önce Hollandalı yıldız Wesley Sneijder de önemli açıklamalarda bulundu. İşte Sneijder’in o sözleri…

Kendilerini zor ve heyecanlı bir maç beklediğini söyleyen Sneijder, ”Burada oldukça yüksek seviyede heyecanlı bir maç olacak. Biz futbol oynamak ve kazanmak için geldik. O ayları tekrar düşünmek istemiyorum. 2- 3 aydır oynuyorum ve bu dönemi düşünmek istiyorum. Kendime güvenim geldi” ifadelerini kullandı.

”YARIN ARKADAŞ DEĞİL, DÜŞMANIZ…”

”Mourinho hakkında birşey söylemek istemiyorum. Yarınki maçta hangi formayı giydiğim önemli. Biz yarınki maçta arkadaş değiliz, düşmanız.”

”ÖNEMLİ OLAN KAYBETMEMEK”

”Gol atmak çok önemli ama bence daha önemli olan maçı kaybetmemek. Biz bvuraya kazanmaya geldik. Savunmaya beklemeye gelmedik. Biz kendi oyunumuzu oynamaya geldik. Biz bu turu atlarsak sürpriz olmayacaktır. Her geçen gün üzerine koyarak devam ediyoruz.”

”Bir hafta içersinde ne olacağını göreceğiz. Her sonuç olabilir. Ama önemli olan 2 maçın sonucunda neler olacağı. Yenilmediğimiz herhangi bir sonuç bizim için iyi olabilir.”

”G.SARAY HAYRANLIK UYANDIRICI BİR KULÜP”

”Ben gerçekten Galatasaray’da çok mutluyum. İlk günden itibaren kendimi çok iyi hissediyorum. Hayranlık uyandırıcı bir kulüpten bahsediyoruz. Şimdi Madrid’e karşı oynayacağım. Ben doğru seçim yaptığımı düşünüyorum Galatasaray’ı seçerek. Bir adım ileri gitmek için bazen bir adım geri gitmek gerekebilir. Gerçekten kendimi çok iyi hissediyorum. Her geçen gün daha ileri gidiyoruz. Çok iyi oyuncularımız var. Drogba var. O çok özel bir insan. İyi bir iletişim kurduk aramızda. Yarın için umutluyum.”

”Türkiye’deki futbol seviyesi beni şaşırttı. Her oynanan maç oldukça zor. Yani küçümsemeye gelmiyor. Küçük denen takımlar zorluklar çıkarabilliyor.”

Sporx

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL