Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi Oğuzkaan Koleji temsil edecek

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 3×3 Basketbol Dünya Şampiyonası,  18 ülke okul takımının katılımıyla  16-21 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak.  Bu yıl Estonya’nın ev sahipliğini üstlendiği   3×3 Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye’yi Oğuzkaan Koleji Kız Basketbol takımı temsil edecek.

Eğitime önemli katkılar sağlayan ve önemli sporcuların yetişmesinde büyük pay sahibi olan Oğuzkaan Koleji’nin  Basketbol Koçu Altan Şarlı; “Bu yıl ikinci kez genç kızlar kategorisinde ülkemizi temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle basketbolda çok sayıda derecelerimiz var. Estonya’da da çok başarılı olacağımıza inanıyorum. ”  dedi.

Okullararası Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Oğuzkaan Koleji genç kız basketbol takımı 16 Haziran Perşembe günü turnuvaya katılmak üzere Estonya’ya hareket edecek.

Türkiye’yi 3×3 Basketbol Şampiyonası’nda temsil edecek Oğuzkaan Koleji sporcuları ve kafilesi  şu isimlerden oluşuyor;

Kafile Başkanı: Ertuğrul Karsan

İdareci: İmran Işıldar

Beden Eğitimi Öğretmeni ve Mdr. Yrd. : Altan Şarlı

Sporcular: Aleyna Serçe, İrem Yalçın, Neslişah Cora, İrem Has

3×3 Basketbol

Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3×3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiştir. FIBA tarafından desteklenen bu maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.