Demirören: Kol kırılır yen içinde kalır

Basketbol
Demirören, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut’u makamında ziyaret etti. Vali Abdülkadir Demir, futbolun her ilde olduğu gibi Denizli’de de her vatandaşın ...
EMOJİLE

Demirören, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut’u makamında ziyaret etti.

Vali Abdülkadir Demir, futbolun her ilde olduğu gibi Denizli’de de her vatandaşın ilgisini çeken bir spor branşı olduğunu, kentte profesyonel ligde 2, BAL liginde 3, 77’de amatör lig takımının bulunduğunu, ilde yaklaşık 3 bin 500 civarında gencin futbol oynadığını kaydetti.

TFF Başkanı Demirören ise futbolun evrensel bir dil olduğunu, Denizlispor’u yeniden Süper Lig’de görmek istediklerini ifade etti. Demirören, yeni yönetimi ve kadrosuyla üst lige çıkacak takımlar arasında Denizlispor’un önemli bir aday olarak görüldüğünü dile getirdi.

Sorular

Ziyarette gazetecilerin Fenerbahçe ve Alex ile ilgili sorularını yanıtsız bırakan Demirören, ”Futbolcular ve teknik adamlar arasındaki sorunları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, ”Her camianın, büyük şirketin içerisinde çalışanlarla, başkanlar, yönetimler arasında bazen anlaşmazlıklar olabilir. Kol kırılır yen içerisinde kalır. Bunlar kendi içerisinde konuşularak çözülür. Onun için çok normaldir. Çalışan kişiler hata yapar, çalışmayan dedikodu yapar” diye yanıt verdi.

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Braga’ya yenilmesini de değerlendiren Demirören, futbolda galibiyet, yenilgi ve beraberliğin her zaman var olduğunu, sarı-kırmızılı ekibin şansının bitmediğini belirtti.

Demirören, ”Bildiğim kadarıyla Galatasaray’ın 4 maçı daha var. 4 maçı alırsa çıkma ihtimali var. O teknik kadroya sahip bir ekip. İnşallah da çıkar. Hem Galatasaray hem Türkiye açısından puana ihtiyacımız var. Çıkmasını temenni ediyoruz ki yolun başında Galatasaray. Başarabilir” diye konuştu.

Demirören, ziyaretler sonrasında Vali Abdülkadir Demir ve İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut’a isimlerinin yazılı olduğu 20 numaralı milli forma hediye etti.

AA