Bülent Uygun ve Tayfur Havutçu’dan açıklama

Basketbol
”Futbolda şike” iddialarına ilişkin davada tutuksuz yargılanan Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk adaletine güvendiklerini belirterek, mahkeme heyetinin gerçek kararı vereceğin...
EMOJİLE

”Futbolda şike” iddialarına ilişkin davada tutuksuz yargılanan Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk adaletine güvendiklerini belirterek, mahkeme heyetinin gerçek kararı vereceğini söyledi.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülen davanın 22. duruşmasının ardından açıklamalarda bulunan Uygun, mahkeme heyetinin pazartesi günü kararını vereceğini kaydederek, şöyle devam etti:

 ”Yüce Türk adaleti adil bir şekilde gerçek kararı verecektir. Hiç kimsenin ondan şüphesi yok. Allah’ın izniyle hak, hukuk ve adalet ortaya çıkacaktır. Beşiktaş, Trabzonspor, Fenerbahçe ve hepimizin suçsuzluğu ortaya çıkacaktır. Kendimizden hiçbir zaman şüphe etmedik. Sonucunda yapmadığımız, yapmayı istemediğimiz ve iftiralara maruz kaldığımız bir durumdan dolayı yargılanmaktan ve yüce Türk adaletinin önüne çıkmaktan dolayı onur duydum. Çünkü yaptığım bir suç olmadığından da güzel bir şekilde bütün ifademizi verdik. Pazartesi günü de hayırlısıyla her şeyi hep beraber göreceğiz.”

 Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise , "Artık son sözü Hakim söyleyecek" dedi.

 HAVUTÇU: TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ

 Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ise Türk adaletine güvendiklerini ifade ederek, ”Mahkeme heyeti en doğru kararı verecektir. Savunmamızı yaptık. Pazartesi gününü bekleyeceğiz” dedi.

 Havutçu’nun avukatı Nail Gönenli ise 93 sanığın yargılandığını anımsatarak, ”Mahkeme heyeti, her birisi için teker teker değerlendirme yapıyor. Muhakkak ki çok fazla delil var. Dolayısıyla sağlıklı kararı vermek için pazartesi gününün doğru olacağını düşündüler. Kendi adımıza beraat bekliyoruz. İnşallah öyle de olur. Mahkeme heyeti gerek zaman olarak gerek sanıklara tanıdıkları haklar olarak son derece adil, son derece kusursuz bir yargılama yaptı. Daha iyisi de yapılamazdı. İnşallah bu karara da yansıyacaktır. Türk adaletine güveniyoruz. Olumlu bir karar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 KOCAMAN AÇIKLAMA YAPMADI

 Fenerbahçe Teknik direktörü Aykut Kocaman izlediği duruşmaların ardından çıkışta bir açıklama yapmadı. Kocaman, aracına binip spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ile birlikte adliyeden uzaklaşırken, kalecilerden Serdar Kulbilge de sessiz kalmayı tercih etti.

 Bu arada, az sayıda sarı-lacivertli taraftar, İstanbul Adliyesi önünde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım lehine tezahüratta bulundu.