Bülent Uygun: Mesleği Bırakmayı Düşünmüyorum

Basketbol
Uygun, Elazığspor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Kasımpaşa gibi lig tecrübesi çok üst seviyede olan bir takıma karşı deplasmanda galip gelmenin sevindirici bir unsur olduğunu kay...
EMOJİLE

Uygun, Elazığspor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Kasımpaşa gibi lig tecrübesi çok üst seviyede olan bir takıma karşı deplasmanda galip gelmenin sevindirici bir unsur olduğunu kaydetti.

Oyuncularını tek tek kutlayan Uygun, pazar günü ilk 6 içerisinde bulunma şansı olan Erciyesspor’u konuk edeceklerini hatırlatarak, bu zorlu karşılaşmayı da taraftarların desteğiyle aşacaklarına inandığını belirtti.

Bir gazetecinin Elazığspor’a imza attıktan sonra hakkında yapılan eleştirilere ne cevap vereceğini sorması üzerine, "İnsanlar eleştiri yapmakta özgürdürler, hakaret etmedikleri sürece. Benim için önem arz etmiyor" dedi.

Sürece bakıldığı zaman mesleğiyle ilgili herhangi bir ihanet içerisinde olmadığını, mahkeme sonucu çıktığında da herkesin bunu göreceğini savunan Uygun, şöyle devam etti:

"Yapmayı düşünmediğimiz bir şeyden dolayı, uğradığımız iftiralardan dolayı, bizim mesleğimizi bırakmamızı gerektiren bir unsur olduğunu düşünmüyorum. Ben mesleğimde çok da başarılı bir hoca olduğumu düşünüyorum. Baktığımız zaman Ertuğrul Sağlam’la ikimiz Türk liginin genç jenerasyonun en başarılı hocalarıyız. İstatistikler orada, baktığınız zaman görürsünüz. Kaç maç oynamış, neyi başarmış veya ben Sivasspor’da neleri başardım veya Eskişehirspor’da neleri başardım her şey ortada. Çok daha başındayız biz teknik direktörlüğümüzün. Onun için birilerinin söylemleriyle, birilerinin iftiralarıyla biz öyle şeylere gelmeyiz."