Arda Falcao, Hamit ise İniesta

Basketbol
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) Ocak ayında açıklanacak, 2012 yılında dünyanın en iyi futbolcusunun belirleneceği ”Altın Top” ödülü öncesinde Katalan spor gazet...
EMOJİLE

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) Ocak ayında açıklanacak, 2012 yılında dünyanın en iyi futbolcusunun belirleneceği ”Altın Top” ödülü öncesinde Katalan spor gazetesi El Mundo Deportivo, 100 futbolcu ve teknik direktör ile yaptığı anketi yayınladı.

Ankette iki Türk futbolcu oy kullandı. Milli futbolculardan Arda Turan, Atletico Madrid’den takım arkadaşı Falcao’yu birinci sırada gösterirken, ”2’nci Messi, 3’üncü İniesta” olarak görüş belirtti.

Hamit Altıntop ise Barcelonalı İniesta’yı başa çekerek, Cristiano Ronaldo’ya 2, Messi’ye de 3’üncü olarak oy kullandı.

Barcelona yanlısı bir yayın politikası izleyen El Mundo Deportivo’nun anket sonucunda oyların yüzde 76,8’ini alan Lionel Messi (Barcelona), 2012 ”Altın Top” ödülü için 1’inci sırada gösterildi. Ankette, Messi’nin ardından 2’inci Cristiano Ronaldo (Real Madrid), 3’üncü İniesta (Barcelona), 4’üncü Xavi (Barcelona) ve 5’inci Radamel Falcao (Atletico Madrid) oldu.

AA