Yücel Çakmaklı’ya Dostlarından Vefa…

Oyuncular
Çok sayıda önemli sinema filmine imza atan Türk sinemasının büyük ustalarından Yücel Çakmaklı, vefatının 3. yılında da dostları tarafından düzenlenecek bir programla anılacak. 23 Ağustos 2009’da...
EMOJİLE

Çok sayıda önemli sinema filmine imza atan Türk sinemasının büyük ustalarından Yücel Çakmaklı, vefatının 3. yılında da dostları tarafından düzenlenecek bir programla anılacak. 23 Ağustos 2009’da vefat eden Çakmaklı’nın yakın dostları yönetmen Mesut Uçakan ve prodüktör Ali Osman Emirosmanoğlu, anma programını 22 Ağustos’ta düzenleyecek.

KABRİ BAŞINDA ANILACAK

Program, öğlen saatlerinde Çakmaklı’nın Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulunan kabrine düzenlenecek ziyaretle başlayacak. Yönetmenin üyesi bulunduğu SETEM de, Beyoğlu Belediyesi’nin katkısıyla Atatürk Kültür Merkezi önünden otobüs kaldırarak anma programına iştirak edecek. Yakın dostları tarafından ustanın kabri başında Kuran-ı Kerim okunacak ve dualar edilecek.

BİRLEŞEN YOLLAR FİLMİ GÖSTERİLECEK

Yücel Çakmaklı’yı anma programı, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde devam edecek. Yönetmenin en önemli filmlerinden biri olan ve başrollerini Türkan Şoray ve İzzet Günay’ın paylaştığı ‘Birleşen Yollar’ isimli filmi gösterilecek.

DOSTLARI ÇAKMAKLI’YI ANLATACAK

Aynı günün akşamı Ensar Vakfı’nda verilecek iftar yemeğinin ardından, Yücel Çakmaklı’nın yakın dostları yönetmeni anlatacak. Çok sayıda yönetmen ve sinema yazarının katılacağı programda, usta yönetmenin hayatının anlatıldığı kısa bir belgesel gösterilecek. Programda ayrıca Ahmet Beyazıt, Halit Refiğ, Ömer Lütfi Mete, Ahmet Uluçay gibi sinemacılar da anılacak