Yeşilçam’ın Unuttuğu Cem Erman Koza’da

Oyuncular
17 – 25 eylül tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin yarışmalı bölümlerinden ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda verilecek ‘En ...
EMOJİLE

17 – 25 eylül tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin yarışmalı bölümlerinden ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda verilecek ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’, önceki gün kaybettiği Adanalı sinema sanatçısı Cem Erman anısına verilecek.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önerinin Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’dan geldiğini ifade eden Altın Koza Film Festivali Genel Koordinatörü Ozan Aksu, ‘Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, festivalimiz kapsamında bu yıl gerçekleştireceğimiz ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda vereceğimiz ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü, önceki gün yaşama veda eden değerli sinema sanatçımız Cem Erman adına vermemiz konusunda öneride bulundu. Festival komitesi olarak sinemamızın değerli emekçisini bu vesileyle bir kez daha anmak bizim için de onur olacak’ şeklinde konuştu.

Dağerini yaşarken bilemediler ki

Öte yandan Erman’ın birlikte yaşadığı Sevim Demiroğlu, Altın Koza Film Festivali’nde, ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün Cem Erman’ın anısına verilmesinin kendisini duygulandırdığını belirterek, “Keşke bu vefa yaşarken gösterilseydi” dedi.

Demiroğlu, insanların yaşarken kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurgulayarak, “Cem, bir kenara itilmişliğinin acısını hissediyor, eski dostlarına sitem ediyordu. Meşhur olduğu günlerdeki hayatını anlatırken gözleri dolar, ama gururlandığını da her halinden belli ederdi. Allah kimseyi gördüğünden geri bırakmasın. Bir zirveye çıkıp, sonra birden yere inmek ona çok acı geliyordu’’ diye konuştu. [aa]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme