Yeşilçam’ın Beyefendisi Sessizce Veda Etti

Oyuncular
Rüstem Paşa’nın soyundan gelen sanatçı “Son Cağaloğlu” olma özelliği taşıyordu. Önceki gece kendisinden haber alınamayınca çilingir yardımıyla Kanlıca’daki evine girilen sanatç...
EMOJİLE

Rüstem Paşa’nın soyundan gelen sanatçı “Son Cağaloğlu” olma özelliği taşıyordu. Önceki gece kendisinden haber alınamayınca çilingir yardımıyla Kanlıca’daki evine girilen sanatçı yatağında cansız bulundu.

45 yıl önce Ölüm Yaklaşıyor filmiyle kamera karşısına geçen ünlü oyuncu son olarak Papatyam dizisinde rol almıştı. Güler misin Ağlar mısın, Baba Bizi Eversene, Sevgili Dayım, Eşkıya, Yarınlar Bizim, Batsın Bu Dünya, Ömerçip gibi yapımlarda oynayan Cağaloğlu Mahallenin Muhtarları dizisinde Emlakçı İhsan, Uğur Yücel ve Kenan İmirzalıoğlu’nun Alacakaranlık dizisinde Kamber Çağlayan karakterini canlandırıyordu. Adapazarı’nda yerel tiyatronun ilk kurucularından da olan 81 yaşındaki tiyatrocu, bir süredir karaciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. Ali Cağaloğlu’nun cenazesi, bugün Kanlıca Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’na defnediledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme