Vassilis Barounis Hayatını Kaybetti

Oyuncular
2000’li yılların ortalarından bu yana, sahibi olduğu Atina merkezli DVD üretim-dağıtım şirketi Onar Films üzerinden fantastik Türk sinemasının kayıp klasiklerini tek tek bulan, pek çoğunun yeryü...
EMOJİLE

2000’li yılların ortalarından bu yana, sahibi olduğu Atina merkezli DVD üretim-dağıtım şirketi Onar Films üzerinden fantastik Türk sinemasının kayıp klasiklerini tek tek bulan, pek çoğunun yeryüzünde varolan son kopyalarına ulaştığı bu yapıtları dijital ortamda onararak özenli bir içerik ve kapak tasarımı eşliğinde dünyanın dört bir köşesindeki trash movie meraklılarıyla buluşturan Vassilis Barounis, kanser tedavisi gördüğü hastanede 6 Ekim Perşembe sabahı 48 yaşında hayatını kaybetti. 

Yeşilçam klasiklerini DVD formatında yayımlayan Vassilis Barounis, 2006-2010 yılları arasında 20 dolayında eski Türk filmini tozlu arşivlerden çıkartıp dünyanın dört bir köşesinden sinemaseverlerle yeniden buluştururdu. Barounis “kayıp Türk trash filmleri” konusunda ciddi bir rehber olarak görülüyor ve pek çok yabancı koleksiyoner tarafından takip ediliyordu.

Barounis’in dağıtımını yaptığı DVD’ler arasında 3 Dev Adam, Casus Kıran, Cellat, Demir Pençe: Korsan Adam, Kadın Düşmanı, Superman Dönüyor, Tarzan İstanbul’da gibi filmler yer alıyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme