Oya Aydoğan hayatını kaybetti

Oyuncular
Ünlü oyuncu Oya Aydoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklama 07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” ...
EMOJİLE

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hastaneden yapılan açıklama

07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.

Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.

Oya Aydoğan kimdir?

Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 te Erzincan’da doğmuştur. Ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulchérie’de okudu. Liseye de St. Michel’de devam etmiştir. Beyazperdeye 1976 yılında giren Oya Aydoğan, 80’li yıllarda sahnelerde de boy göstermiştir. 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesidir.

İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal gibi sanatçılarla filmler çevirdi. 2011 yılında Beyaz TV’de yayınlanan, şarkıcı Emel Müftüoğlu ile birlikte ‘Şekerli Kahve’ isimli sohbet programının sunuculuğunu üstlendi. Aydoğan, ‘Dertli Pınar’, ‘Zeytin Gözlüm’, ‘Berduşlar’, ‘Günaha Girme’, ‘Sevgi Dünyası’, ‘Unutamadım’, ‘İkizler Firarda’, ‘Ağla Anam Ağla’, ‘Merhamet’ gibi sinema filmlerinde, ‘Fırat’, ‘Sudan Sebepler’, ‘Şimdi Onlar Düşünsün’ gibi dizilerde rol aldı.

8 Mayıs 2016 günü yemek yerken boğazına takılan yemeği çıkartmak isterken fazla zorlayan Aydoğan’ın Aort damarı yırtılmıştı. 12 saat süren ameliyata ve yoğun bakıma kaldıran sanatçının hastane yetkililerince durumunun kritik olduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu açıklanmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme