Koca Seyit’in Hayatı Film Oluyor

Oyuncular
  Filmin senaristi ve yapımcısı Kıbrıs gazisi İsmail Gülnar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2,5 yıldır 50’yi aşkın ilde ”Koca Seyit” adlı tiyatro oyununu sergilediklerini bel...
EMOJİLE

 
Filmin senaristi ve yapımcısı Kıbrıs gazisi İsmail Gülnar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2,5 yıldır 50’yi aşkın ilde ”Koca Seyit” adlı tiyatro oyununu sergilediklerini belirtti.

En büyük hayalinin Koca Seyit’in hayatını beyaz perdeye aktarmak olduğunu, bu nedenle tiyatroya başladığı günden bu yana Koca Seyit’in filmini çekmek için çaba gösterdiğini ifade eden Gülnar, buna karşın sponsor bulamadığı için bu isteğini yerine getiremediğini söyledi.

Yaklaşık 400 bin lira bütçeyle Konya’nın Hüyük ilçesinin İlmen beldesinde çekmeyi planladığı filmin ”Koca Seyit” ismini taşıyacağını belirten Gülnar, ”30 Ağustosta İlmen beldesinde ‘motor’ diyeceğiz. 29 Ekimde yine İlmen’de filmin galasını yapmayı planlıyoruz” dedi.

Gülnar, filmde Koca Seyit’in torunlarının rol alacağını da belirtti.Koca Seyit (Seyit Çabuk), 1889 yılının eylül ayında Balıkesir’in Havran ilçesi Çamlık (Manastır) köyünde doğdu. 1909’un nisan ayı başlarında askere alınan Çabuk, 1912’de Balkan Savaşları’na katıldı. Savaş bittiğinde terhis edilmedi ve topçu eri olarak Çanakkale cephesinde görev aldı.

Koca Seyit’in adı, Çanakkale Savaşları’nda gösterdiği kahramanlıklardan dolayı doğduğu köye verildi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme