Hasan Kaçan: Ekmek Teknesi’ni paşalar kaldırdı

Oyuncular
2002 yılında ATV’de yayınlanmaya başlayan, o dönemde milyonların izlediği ‘Ekmek Teknesi’ adlı diziyle ilgili Hasan Kaçan çok önemli bilgiler verdi. Ekmek Teknesi adlı dizinin, 2004 ...
EMOJİLE

2002 yılında ATV’de yayınlanmaya başlayan, o dönemde milyonların izlediği ‘Ekmek Teknesi’ adlı diziyle ilgili Hasan Kaçan çok önemli bilgiler verdi.

Ekmek Teknesi adlı dizinin, 2004 yılında ATV kanalındaki yayınına son verilmiş, dizi bu sebeple Show tv’ye geçmiş ve 1 yıl sonra da tamamen bitmişti.

Dizinin başrol oyuncularından olan ‘Heredot Cevdet ‘ rolündeki Hasan Kaçan , Haberturk’te Balçiçek İlter’in sunduğu Söz Sende programında dizinin neden kaldırıldığını açıkladı.

Kaçan dizinin o dönemde muvazzaf paşalar tarafından kaldırıldığını söyledi.

İşte Kaçan’ın o açıklamaları:

Kaçan, Heredot Cevdet’in yani kendisinin anlattığı dini hikayeler yüzünden, bazı paşaların kaldırttığını söyledi. Kendilerine sebep olarak ise; ‘anlattığınız dini hikayelerden izleyicilerimiz rahatsız oluyor’ denildiğini ancak o ‘izleyicilerin’ kim olduğunu daha sonradan öğrendiğini belirtti.

‘Postmodern Darbe’ olarak anılan 28 Şubat döneminde askerler tarafından kurulan Batı Çalışma Grubu’nun “Süper Baba”, “Bizim Aile” ve “Yazlıkçılar” gibi dönemin sevilen televizyon dizilerini “psikolojik harekât” amacıyla kullanmak istediği ortaya çıkmıştı. 

Yazete.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme