Gafı Pahalıya Patlayacak!

Oyuncular
Altın Küre’de iki adaylığıyla ödülleri kucaklayan Kate Winslet, ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülü için Oscar’da aday gösterilmezken, ‘The Reader’ filmindeki oyunculuğuyla...
EMOJİLE

Altın Küre’de iki adaylığıyla ödülleri kucaklayan Kate Winslet, ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülü için Oscar’da aday gösterilmezken, ‘The Reader’ filmindeki oyunculuğuyla ‘en iyi yardımcı kadın oyuncu’ adaylığıyla yetinmek zorunda kaldı.

BBC’nin 26 yıldır sinema eleştimenliğini yapan Barry Norman, Kate Winslet’in Oscar şansını değerlendirdi. Norman, diğer rakiplerinin performanslarının da iyi olduğunu söyledi ancak Kate’in ödülü sonuna kadar hak ettiğini de belirtmeden geçmedi. Ancak…

Ünlü eleştirmen, bu yıl 61.’si düzenlenen Altın Küre Ödül Töreni’nde, ödülünü almak için sahneye çıkan Kate Winslet’ın konuşması sırasında yaptığı gafın kendisine pahalıya patlayabileceğini söyleyerek kafa karışıklıklarına da neden oldu.

JOLIE’NİN ADINI UNUTUNCA…

Aktris, sahneye çıktığında heyecanının galeyanına gelerek rakiplerinin ismini sıralayıp onlardan (ödülü kazandığı için) özür dilerken, The Changeling filmiyle ‘en iyi kadın oyuncu’ adaylığında yarışan Angelina Jolie’nin ismin unuttu ve ağzından şu cümleler döküldü:

"Diğeri kimdi?Diğeri kimdi?"

OSCAR’I ALMAMA ŞANSSIZLIĞI VAR

Akademi’nin Kate’in bu unutkanlığına takılabileceğini düşünen Norman, Angelina Jolie ve Brad Pitt’in, Hollywood’un ‘kraliçesi’ ve ‘kralı’ olarak gösterildiğini ve bu gafın da ‘birileri’ni rahatsız etmiş olabileceğinin görmezden gelinmemesi gerektiğini ifade etti.

"Umarım Kate bu ödülü alır.Tüm adaylar iyi iş çıkarmış.Ancak Kate aralarında en iyi olan" açıklamasında bulunan eleştirmen şöyle devam etti:

"İçimde bir his var ama yanılıyor olmayı isterim. Bunun nazik bir davranış olmadığını düşünen oylamacılar olabilir ve bu konuşmadan etkilenip Kate’e oyların gitmeme durumu da var. Ancak bunun bilinçli yapıldığını düşünmüyorum, yani Kate’in unutkanlığı…Onu tanırım, hoş bir kadındır, herhangi bir alaycı ya da aşağılayıcı tavrı olamaz, kasti olan bir durum da yok.Ama işte yine de…O konuşmadan dolayı kaybedebilir."

Eşi Sam Mendes’in yönettiği ve 11 yıl sonra yeniden Leonardo DiCaprio’yla birlikte başrol oynadığı ‘Revolutionary Road’ filmiyle aldığı ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülü sırasında Anne Hathaway, Mery Streep, Kristin Scott Thomas’ın ismini tek tek sıralayan Winslet, Jolie’ninkini unutunca, kameralar Angelina-Brad masasına yönelmiş ve çiftin ‘yarım’ gülüşü ekranlara yansımıştı.