Cannes’ın En İyi Kadın Oyuncusu İstanbul’da

Oyuncular
Sanat, tasarım, moda, edebiyat, film, müzik ve fikir alanında etkili bir organizasyon olmayı hedefleyen ve tamamıyla halka açık, ücretsiz bir festival olan Istancool’2011, kapılarını 27 mayısta ...
EMOJİLE

Sanat, tasarım, moda, edebiyat, film, müzik ve fikir alanında etkili bir organizasyon olmayı hedefleyen ve tamamıyla halka açık, ücretsiz bir festival olan Istancool’2011, kapılarını 27 mayısta açacak.

‘İstanbul’74 ve Londra merkezli ‘Liberatum’ tarafından düzenlenen ‘Istancool’un Edition Otel’deki tanıtımında konuşan festivalin Kreaktif Başkanı Demet Müftüoğlu Eşeli, ‘Istancool’2011’ için bir önceki yılın başarılarından yola çıkıldığını söyledi. Eşeli, İstanbul’un ufku açık bir dünya şehri profilini destekler nitelikte, geniş bir yelpazeye yayılan ve iddialı içeriğe sahip üç günlük bir kültürel buluşma programı oluşturulduğunu anlattı.
 
Tilda Swinton da geliyor

Eşeli, bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalin uluslararası katılımcıları arasında son olarak İtalyan yönetmen Luca Guadagnin’in I Am Love adlı filminde başrol oynayan Oscarlı oyuncu Tilda Swinton, Brazil, 12 Monkeys ve Fear and Loathing in Las Vegas’gibi filmlerin yönetmeni Terry Gilliam, R.E.M grubunun solisti Michael Stipe, Spider-Man 1-2-3, Eternal Sunshine of the Spotless Mind gibi filmlerde oynayan ve Cannes Film Festivali’nde Melencholia filmdeki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu seçilen Kirsten Dunst, İngiliz yönetmen ve fotoğrafçı Sam Taylor-Wood, ünlü Fransız moda markası Givenchy’nin kreatif direktörü Riccardo Tisci, moda tasarımcısı Haider Ackermann ve müzisyen Courtney Love gibi isimlerin bulunduğunu kaydetti.

Festivale Türkiye’den de Serra Yılmaz, Reha Erdem ve Murathan Mungan’ın konuşmacı olarak katılacağını ifade eden Eşeli, değişik ülkelerden sanatçıları buluşturan kültürlerarası festivalin uzun yıllar sürmesini diledi.

Festivalin bu yılki ana sponsoru Vakko Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko da İstanbul’a büyük katkı sağlayacak böyle bir festivalin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Vakko Moda Merkezinde 27 mayıs cuma günü düzenlenecek programla açılışı yapılacak olan Istancool, 29 mayısta sona erecek. Etkinlikler, Pera Müzesi ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. [aa]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme