Bill Hunter Hayatını Kaybetti

Oyuncular
Hunter, Muriel’s Wedding, The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert ve Strictly Ballroom gibi klasik Avustralya filmlerindeki rolleriyle tanınıyordu. Aktör, I. Dünya Savaşı’nı anlat...
EMOJİLE

Hunter, Muriel’s Wedding, The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert ve Strictly Ballroom gibi klasik Avustralya filmlerindeki rolleriyle tanınıyordu. Aktör, I. Dünya Savaşı’nı anlatan Gallipoli filminde de Avustralyalı subay olarak izleyici karşısına çıkmıştı.

Sinema kariyeri 50 yılı geçen Hunter, oynadığı roller dolayısıyla ‘hödük’ olarak biliniyor. Dünya çapında isim olarak pek bilinmese de birçok sinema izleyicisi, Avustralya’nın en sevilen aktörü Bill Hunter’ın yumuk yüzünü hemen tanır.

Son 40 yılda neredeyse tüm önemli Avustralya filmlerinde oynayan Hunter, Muriel’s Wedding filminde, gelinin babası, The Adventures of Priscilla, Queen of Desert’da taşra tamircisi ve Strictly Ballroom’da ise dans jürisi rolleriyle izleyici karşısına çıkmıştı. Fakat Hunter’ın en önemli, akıllara kazınan rolü, I. Dünya Savaşı sırasında, genç Avustralyalı askerlere siperlerden çıkıp ölüme gitmeleri emri verildiğinde kederlenen Avustralyalı subay oldu.

Bill Hunter 50 yılı aşan kariyeri süresince, 60’dan fazla filmde rol aldı. Hunter, sinema kariyerine hastalığı sebebiyle Avustralya Olimpiyat yüzme takımından çıkmak zorunda kalmasıyla başladı. [BBC]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme