Baykal Kent yaşama veda etti

Oyuncular
Türk sinemasının ünlü isimlerinden Baykal Kent, Bursa’da hayatını kaybetti. 69 yaşındaki ünlü tiyatrocunun kalp yetmezliği sebebi ile hayatını kaybettiği öğrenildi. Hababam Sınıfı ile Türkiye...
EMOJİLE

Türk sinemasının ünlü isimlerinden Baykal Kent, Bursa’da hayatını kaybetti. 69 yaşındaki ünlü tiyatrocunun kalp yetmezliği sebebi ile hayatını kaybettiği öğrenildi. Hababam Sınıfı ile Türkiye’nin tanıdığı ve bugüne kadar 164 filmde oynayan ünlü tiyatrocu Baykal Kent bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz senelerde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait huzurevinde kalarak gündeme gelen Baykal Kent, bir süre önce Bursa’da ev tutmuştu. 24 Ocak tarihinde kalp yetmezliği sebebi ile Bursa Devlet Hastanesi Kardiyoloji bölümünde yoğun bakıma alınan Baykal Kent, bu sabah 07.30 sıralarında hayatını kaybetti.

BAYKAL KENT KİMDİR?

1943 de İstanbul’da doğdu. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğu ile başladı. 1963 yılından itibaren sinema filmlerinde figüran olarak çalışmaya başladı. Sinemadaki ilk çıkışını 70’li yılların ortasında yaptı. Daha çok komedi ağırlıklı filmlerin tombul komiği olarak yer aldı. Tiyatro çalışmalarını da yine aynı yıllarda devam ettirdi. 25 yıl boyunca Ferhan Şensoy’un Orta Oyuncular kadrosunda sahneye çıktı.

1987 yılından sonra faal sinema çalışmalarını azaltan Baykal Kent, özel kanalların açılmasıyla birlikte televizyon showları ve komedi dizilerinde çalışmaya başladı. Sanatçının oynadığı filmler arasında “İntikam, Sevimli Frankenştayn, Turhanoğlu Çal Hasan, Zımbala Behçet, Çılgın Ama Tatlı, Deli Şahin, Kadı Han, Kafes, Kolombo Şakir, Nerde Beleş Orda Yerleş, Paçavra, Selam Meleklerim, Tavşan Kızlar, Yarınsız Adam, Yumurtanın Sarısı, Hırçın Kız, Kan, Kızını Dövmeyen Dizini Döver, Sarhoş, Ağa Düşen Kadın, Sımsıcak, Yadeller, Arzu, Bacanak, Gazeteci, Helal Sana Recep Abi, Minnoş, Patronun Kızları, Çile, Eşek Şakası, Kartal Murat, Bir Damla Ateş, Önce Hayaller Ölür, Şabancık, Yasak Aşk, Ceza, Düşkünüm Sana, Gırgır Ali, Kelepçe, Aptal Kahraman, Cehennem Elçileri, Çöl, En Büyük Yumruk, Gizli Kuvvet, Günahkar, Kardeşim Benim, Kobra, Ölüme Son Adım, Türkiyem, Vahşi Kan, Ağlattı Kader, Başım Gözüm Üstüne, Dev Kanı, Kalbinden Atma Beni, Orta Direk Şaban, Üşütük, Alkol, Anadan Ayrı, Gazino Bülbülü, Gurbetçi Şaban, Para Babası, Sekreter, Ay Işığı Operesyonu, Ödlek, Piyangocu Kız, Tarzan Rıfkı, Fosforlu, Kahpe Bizans vs… sayılabilir.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme