20. Saraybosna Film Festivali

Oyuncular
”Muhteşem Yüzyıl” dizisi ile Bosna Hersek’te geniş hayran kitlesi bulunan tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç, 20. Saraybosna Film Festivali’nin ”özel konuğu” o...
EMOJİLE

”Muhteşem Yüzyıl” dizisi ile Bosna Hersek’te geniş hayran kitlesi bulunan tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç, 20. Saraybosna Film Festivali’nin ”özel konuğu” olarak geldiği Saraybosna’da, kırmızı halıda hayranlarını selamladı.

Ulusal Tiyatro binasının önünde hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Ergenç, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, karşılaştığı ilgiden dolayı şaşkın olduğunu söyledi. Saraybosna’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve Saraybosna Film Festivali’ne ilk kez katıldığını kaydeden Ergenç, Saraybosnalıların kendisini büyük bir misafirpervelikle konuk ettiğini ifade etti.

Ergenç’i görmek için Ulusal Tiyatro binasının önündeki alanı dolduran Saraybosnalılar, ”Süleyman” tezahüratı yaptı. 

Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu’nun ”Paramparça Aşklar ve Köpekler” filminin gösterimi ile 15 Ağustos’ta başlayan festival, Güney Koreli Bong Joon-ho’nun yönettiği “Snowpiercer” filmiyle 23 Ağustos’ta sona erecek.

Obala Art Centar Derneği tarafından, 1992-1995 yılları arasında kuşatma altında olan Saraybosna’daki sivil toplumun yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla ilk kez 1995’te düzenlenen Saraybosna Film Festivali, 20 yıllık tarihinde Angelina Jolie, Brad Pitt, Emile Hirsch, Orlando Bloom, Daniel Craig, Morgan Feeeman, Darren Aronofsky, Kevin Spacey, Eric Cantona, Bono Vox Gerard Depardieu, John Malkovich ve Danny Glover gibi birçok dünyaca ünlü isimleri ağırladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme