Yeşilçam’ın da ‘Akademi’ Ödülleri Oldu

Filmler
Amerika ve Avrupa’da uygulanan Akademi modeli örnek alınarak oluşturulan sistem, Türk sinemasında yeni bir dönemi başlatıyor.Senaryo yazarları, yönetmenler, yapımcılar, oyuncular, görüntü ve san...
EMOJİLE

Amerika ve Avrupa’da uygulanan Akademi modeli örnek alınarak oluşturulan sistem, Türk sinemasında yeni bir dönemi başlatıyor.Senaryo yazarları, yönetmenler, yapımcılar, oyuncular, görüntü ve sanat yönetmenleri bu projenin içinde yer alıyor. Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güneş, Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY) Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Engin ile Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP) Genel Sekreteri Baran Seyhan, Yeşilçam Film Akademisi’nin öncelikle dağınık bir yapıda olan sinema sektörünü bir araya getirerek durumu iyileştirmeyi amaçladığına dikkat çektiler.

Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği projesi olarak başlayan Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri’nin ilki için 2011’de gösterime girmiş bütün yerli filmler ödüllendirme sisteminin doğal aday adayı sayılacak. Meslek ustalarından oluşacak ‘Seçiciler Kurulu’ tarafından her dal için 5’er aday belirlenecek. ‘Seçiciler Kurulu’ Yeşilçam Film Akademisi’nin de temelini oluşturacak. Sinemanın tüm üretici unsurlarının yanı sıra film dağıtımcıları ve salon işletmecilerinin de temsil edildiği yaklaşık 2.500 kişiden oluşacak ‘Büyük Jüri’ 5’er aday arasından ‘En İyi’ filmleri seçecek.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme