Unutulmaz dizi geri dönüyor

Filmler
70’lerin ünlü İngiliz dizisi “Upstairs Downstairs”, üç bölümlük bir yeniden çevrimle TV’ye dönüyor. 1971-1975 yılları arasında devam eden dizi, 165 Eaton Place’te ikamet ...
EMOJİLE

70’lerin ünlü İngiliz dizisi “Upstairs Downstairs”, üç bölümlük bir yeniden çevrimle TV’ye dönüyor. 1971-1975 yılları arasında devam eden dizi, 165 Eaton Place’te ikamet eden zengin Bellamy ailesinin ve onların emrinde çalışan hizmetçi grubunun maceralarını anlatıyordu. Aşağıdakiler ile yukarıdakilerin dünyası arasındaki fark açık şekilde kendini belli ediyordu, ama dizinin asıl amacı benzerliklerin altını çizmekti.

-50’şer dakikalık üç bölümden oluşan yeni versiyonda, Eaton Place’in yeni sahipleri olan Holland ailesiyle tanışıyoruz. Orijinal dizide aşağıdakiler grubunda yer alan Rose Buck’ı canlandıran ve bu rolüyle 1975’te Emmy ödülü kazanan, dizinin yaratıcılarından Jean Marsh, yeni yapımda aynı rolle karşımıza çıkıyor. Ancak Rose, bu kez sıradan bir hizmetçi değil, evin kahyası. 1936’ya taşınan öykü, Rose ile Washington’dan gelen Holland ailesinin yollarını kesiştiriyor. Diplomatlık yapan Sör Hallam Holland, hamile karısı Lady Agnes Holland ve Hallam Holland’ın annesi Lady Maud Holland, yukarıdakilerin başlıca üyeleri.

Aşağıdakiler grubunda ise Rose’un yanı sıra, evin aşçısı Clarice Thackeray, uşak Warwick Pritchard ve hizmetçi Rachel Perlmutter öne çıkan diğer karakterler olarak çıkıyor karşımıza. Yaklaşan İkinci Dünya Savaşı’nın değiştirmeye başladığı dünya düzeni ve İngiltere’nin başına geçen yeni Kral’ın yarattığı politik gerilimlerin etkisi, Eaton Place’te tüm gücüyle hissediliyor.

İki dünya arasındaki ilişkiyi müthiş bir toplumsal analiz ışığında aktaran bu unutulmaz diziyle tanışmak ve hasret gidermek için harika bir fırsat. [ntvmsnbc]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme